Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Augustów

Augustowscy policjanci wzięli udział w IV Międzynarodowym Kresowym Turnieju Piłki Nożnej w Gibach. Spośród 16 drużyn biorących udział w turnieju, funkcjonariusze uplasowali się na 3 pozycji. Bramkarz augustowskiej drużyny, otrzymał statuetkę najlepszego bramkarza turnieju.

Augustowscy policjanci wzięli udział w IV Kresowym Międzynarodowym Turnieju Piłki Nożnej w Gibach. Organizatorami przedsięwzięcia było Koło Przyjaciół Sybiraków w Sejnach, Wójt Gminy Giby oraz Starosta Sejneński. W turnieju wzięło udział 16 drużyn reprezentowanych przez służby mundurowe oraz jednostki samorządu terytorialnego. Przedsięwzięcie miało na celu integrację tychże środowisk poprzez sport, ale przede wszystkim ocalenie od zapomnienia wydarzeń zaistniałych 10 lutego 1940 roku na Kresach Wschodnich, dotyczących wywózek naszych rodaków na Sybir. Podczas dwudniowego turnieju rozegrano kilkanaście meczy, podczas których rywalizujący piłkarze reprezentowali bardzo wysoki poziom oraz dostarczyli dużo emocji kibicom. Po zaciętej sportowej walce zwycięzcą turnieju okazała się drużyna 14 Suwalskiego Dywizjonu Artylerii Przeciwpancernej. Na drugim miejscu uplasowała się drużyna wystawiona przez Urząd Gminy Puńsk. Trzecie miejsce należało do policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Augustowie. Dodatkowym wyróżnieniem dla augustowskich funkcjonariuszy okazała się statuetka najlepszego bramkarza turnieju. Warto zauważyć, że w trakcie turnieju augustowscy policjanci, przegrali tylko dwa mecze, które rozgrywali ze zwycięską drużyną.

* wykorzystując zawarte na stronie treści, zdjęcia lub filmy proszę powoływać się na źródło informacji – http://www.augustow.policja.gov.pl