Dzisiaj w Miejskim Domu Kultury w Augustowie, policjanci spotkali się z młodzieżą ze Szkoły Podstawowej nr 3. Mundurowi przestrzegali przez zażywaniem środków odurzających.

Augustowscy policjanci włączyli się w inaugurację ogólnopolskiej kampanii „Szkoda Ciebie na takie patoklimaty”. Mundurowi spotkali się w Miejskim Domu Kultury z młodzieżą ze Szkoły Podstawowej nr 3. W trakcie spotkania Policjanci zaprezentowali spot inaugurujący kampanię oraz wygłosili prelekcję na temat zagrożeń związanych z zażywaniem narkotyków i dopalaczy. Mundurowi mówili też o konsekwencjach zdrowotnych, prawnych oraz społecznych uzależnienia.

Przypominamy, że dopalacze to poważne zagrożenie nie tylko dla zdrowia, ale i życia! To substancje działające na ośrodkowy układ nerwowy, wpływające negatywnie na pracę mózgu. Mają postać tabletek, proszków, mieszanin ziół, suszu, kadzidełek, czy naklejek tzw. „tatuaży”. Sprzedawane są w sklepach lub przez Internet pod nazwą artykułów kolekcjonerskich, często z umieszczonym komunikatem „Produkt nie do spożycia”. Niebezpieczeństwo ich zażywania wynika z faktu, że ich skład chemiczny nie jest znany, może podlegać wahaniom i modyfikacjom. Nigdy nie wiadomo, jak po ich zażyciu zareaguje konkretny organizm.

  • Młodzież ogladająca spot
  • policjant wygłaszający prelekcję dla młodzieży
  • policjant wygłaszający prelekcję

Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.