Jeśli chcesz poznać Augustów, jego najciekawsze zabytki oraz historię, weź udział w bezpłatnym zwiedzaniu Augustowa z licencjonowanym przewodnikiem PTTK! Wycieczka wyrusza w każdą sobotę wakacji o godz. 16.00 spod kolumny Zygmunta Augusta na Rynku Zygmunta Augusta. Zwiedzanie organizowane będzie w każdą sobotę wakacji, od 22 czerwca do 31 sierpnia.

Aby wziąć udział w zwiedzaniu wystarczy odebrać bezpłatny bilet w Centrum Informacji Turystycznej (Rynek Zygmunta Augusta 19). Bilety będą dostępne od czwartku do soboty.

W programie wycieczki zaplanowany jest przejazd do Studzienicznej wraz ze zwiedzaniem Sanktuarium Maryjnego, spacer kładką edukacyjną do Pomnika Leśnika. Podczas wycieczki można zobaczyć takie atrakcje jak m. in. śluzę w Przewięzi, amfiteatr czy elektryczny wyciąg nart wodnych. Przewodnicy przybliżają niezwykłą historię miasta oraz Kanału Augustowskiego.

Organizatorem akcji jest Koło Przewodników Turystycznych Oddział PTTK Augustów. Projekt finansowany ze środków Gminy Miasta Augustów.