Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Augustów

Sezon rowerowy w pełni, co widać na drogach i ścieżkach rowerowych powiatu augustowskiego. Zwiększa się też zagrożenie kradzieżami jednośladów. Chcąc zapobiec utracie roweru, warto go odpowiednio zabezpieczyć, a także posiadać dowód zakupu roweru lub kartę gwarancyjną z numerami ramy.

Wczoraj po 15, dyżurny augustowskiej komendy otrzymał informację, że mieszkaniec miasta zauważył na jednym z osiedli rower, który prawdopodobnie został mu skradziony zeszłej nocy. Mężczyzna pozostawił swój jednoślad przed blokiem i przypiął go do stojaka na rowery. Rano, gdy się zorientował, że został okradziony, od razu zgłosił się na komendę. Mężczyzna posiadał dowód zakupu roweru oraz numer ramy. W momencie odnalezienia jednośladu ułatwiło to sprawną identyfikację i potwierdziło, ze rower należy do zgłaszającego. Teraz augustowscy policjanci wyjaśniają okoliczności kradzieży.

  • nie zostawiaj niezabezpieczonego i gotowego do drogi roweru w ogólnodostępnych miejscach m.in. na klatkach schodowych, w piwnicach czy przed sklepami,
  • rower pozostawiaj zawsze w widocznym miejscu,
  • stosuj solidne zabezpieczenia,
  • sfotografuj rower oraz jego znaki charakterystyczne, aby w przypadku kradzieży przekazać zdjęcia Policji.