Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Augustów

Augustowscy policjanci systematycznie prowadzą działania, mające na celu zapewnienie bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Wczoraj, mundurowi na terenie całego powiatu, od wczesnych godzin rannych, egzekwowali od kierowców przestrzeganie ograniczeń prędkości. Policjanci przypominają, że nadmierna prędkość i nieprawidłowo wykonywane manewry to wciąż główne przyczyny wypadków drogowych.

Wczoraj, od wczesnych godzin porannych, policjanci augustowskiej „drogówki”, na terenie całego powiatu, przeprowadzili kaskadowe pomiary prędkości. Miały one na celu poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym, a w szczególności przestrzeganie przez kierowców limitów dozwolonych prędkości. Funkcjonariusze byli tam, gdzie najczęściej dochodzi do zdarzeń drogowych oraz w miejscach, gdzie kierowcy często naruszają przepisy ruchu drogowego dotyczące prędkości.

Policjanci skontrolowali w sumie 49 pojazdów. Niestety, prędkość przekroczyło aż 30 kierowców. Mundurowi przypominali uczestnikom ruchu jak ważna jest jazda z tzw. prędkością bezpieczną – taką, przy której kierowca zachowuje możliwość pełnego panowania nad pojazdem. Na drodze, gdzie sytuacja jest bardzo często dynamiczna, mogą wystąpić niebezpieczne sytuacje, w których zmuszeni będziemy do natychmiastowej reakcji. 

  • Policjant stoi przy samochodzie od strony kierowcy.
  • Z przodu dach radiowozu. W tle policjant stojący bokiem.
  • Policjant zatrzymuje pojazd do kontroli.