Trwa remont budynku po byłym Gimnazjum nr 2 przy ul. Nowomiejskiej. W kompletnie przebudowanym skrzydle obiektu znajdzie się nowa siedziba świetlicy "Nasza Ostoja". Teraz placówka będzie dysponowała dużo lepszymi warunkami. W budynku znajdą się oddzielne sale do odrabiania lekcji, do zabaw, a także większe szatnie, toalety oraz jadalnia z aneksem kuchennym.

Koniec tułaczki. Teraz będzie nowocześnie

Świetlica wielokrotnie zmieniała swoją siedzibę. Przebudowane skrzydło budynku po dawnym gimnazjum przy Nowomiejskiej będzie ostateczną lokalizacją placówki. Obiekt nareszcie będzie dostosowany do potrzeb dzieci.

Świetlica Ostoja nareszcie będzie dysponowała godnymi warunkami do organizacji czasu wolnego dla swoich wychowanków. To właśnie w tym miejscu dzieciaki otrzymają pomoc w odrabianiu lekcji oraz rozwiną swoje zainteresowania. Będzie przestronniej i wygodniej. Ogromne podziękowania kieruję w stronę Pani Radnej Magdaleny Śleszyńskiej, która zabiegała i dbała o to, by dzieci nareszcie miały odpowiednie miejsce do działania. Pani Radna wnioskowała o realizację tej inwestycji już w poprzedniej kadencji, niestety nie zyskując przychylności ówczesnego Kierownika Wydziału Edukacji - Pana Dariusza Szkiłądzia. Cieszę się, że sprawa jest już załatwiona i lada moment dzieci będą mogły korzystać z nowej świetlicy – powiedział Burmistrz Mirosław Karolczuk

Odpowiedź na realne potrzeby

W wyremontowanym obiekcie znajdzie się oddzielna sala do odrabiania lekcji i zabaw, większe szatnie i łazienki oraz jadalnia z aneksem kuchennym. Zaplanowano również specjalny pokój dla psychologa.

Ta inwestycja to odpowiedź na realne potrzeby. Prośby o powiększenie świetlicy usłyszeliśmy od naszych mieszkańców i dlatego, kiedy tylko znaleźliśmy odpowiednie miejsce, zdecydowaliśmy się zaadaptować je na ten cel – dodał Burmistrz Mirosław Karolczuk

Dotychczas budynek po zlikwidowanym Gimnazjum nr 2 służył jako lokal zastępczy dla remontowanych obiektów miejskich: Domu Kultury, Przedszkola nr 2 i jednego z wydziałów Urzędu Miejskiego. Obecnie w budynku działa Poradnia Psychologiczno-psychoterapeutyczna dla dzieci i młodzieży.