Wybraliśmy „Społecznika Roku 2022”

Podczas gali w nowym miejskim domu kultury wyłoniliśmy Społeczników Roku 2022. Nagrody są przyznawane osobom i i instytucjom, które w ciągu ostatniego roku szczególnie wykazały się prospołeczną postawą. Konkurs jest organizowany przez Stowarzyszenie na Rzecz Pomocy Społecznej i Miasto Augustów.

Nagrodzona piątka

Zaszczytne tytuły Społeczników Roku otrzymali:

- Szymon Jaworowski,

- Ryszard Młodzianowski,

- Krystyna Walicka,

- Iwona Łukawska,

- Augustowskie Stowarzyszenie Osób Niepełnosprawnych „ASON”.

Laureatom honorowego tytułu "Społecznika Roku" Burmistrz Mirosław Karolczuk wręczył nagrody oraz pamiątkowe statuetki. Szczególnie zasłużonym społecznikom na scenie pogratulowała także Pani Jolanta Sołtys - Przewodniczącą Stowarzyszenia na Rzecz Pomocy Społecznej.

- Gratuluję wszystkim zgłoszonym i nagrodzonym w konkursie na Społecznika Roku 2022. Dziękuje za Wasze zaangażowanie i za współtworzenie aktywnej, wrażliwej społeczności naszego miasta. Jestem dumny, że mogę ponownie nagrodzić grono osób, które troszczą się o ludzi. Za nami szczególny rok, w którym podobne statuetki mogłyby otrzymać dziesiątki lub setki osób. Jestem dumny z Augustowa i jego mieszkańców powiedział Burmistrz Miasta Augustowa

Jedenastu nominowanych

Do konkursu zostało zgłoszonych 11 osób i instytucji - jednakże, zgodnie z regulaminem konkursu, tylko 5 może finalnie otrzymać wyróżnienie. Gratulujemy wszystkim społecznikom angażującym się w pomoc i zachęcamy do zgłaszania wyróżniających się osób i instytucji w kolejnych edycjach konkursu.