Policja Augustów: Zatrzymany z kradzionym rowerem w pociągu
W Augustowie zatrzymano mężczyznę, który podróżował pociągiem z kradzionym rowerem. Sprawca, 49-latek, został zatrzymany przez policję, a skradziony pojazd wrócił do właściciela. Za kradzież grozi mu teraz kara do 5 lat więzienia.
  1. Zatrzymanie 49-letniego mężczyzny podejrzanego o kradzież.
  2. Rower został skradziony spod zakładu fryzjerskiego.
  3. Wartość roweru oszacowano na ponad 1000 złotych.
  4. W 2023 roku odnotowano 35 kradzieży rowerów w Augustowie.

Incydent miał miejsce tydzień temu, kiedy to mieszkaniec Augustowa zostawił swój rower przed lokalnym zakładem fryzjerskim. Niestety, po kilku minutach nieobecności, rower zniknął. Sprawca, korzystając z okazji, odjechał skradzionym pojazdem na dworzec kolejowy, skąd kontynuował swoją ucieczkę pociągiem. Po przejechaniu kilku stacji, mężczyzna wysiadł w Suwałkach, gdzie ostatecznie został zatrzymany przez funkcjonariuszy.

Wartość skradzionego roweru, jak się okazało, przekroczyła 1000 złotych. Policja przypomina, że w bieżącym roku na terenie miasta doszło już do 35 kradzieży rowerów, z czego 17 dotyczyło pojazdów o wartości powyżej 800 zł. Zdarzenie to stanowi kolejny przypadek w serii podobnych przestępstw, co znacząco wpływa na poczucie bezpieczeństwa mieszkańców.

Zatrzymany 49-latek usłyszał zarzuty kradzieży, za co grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności. Policja kontynuuje działania mające na celu zapobieganie podobnym przestępstwom i apeluje o zwiększoną czujność oraz adekwatne zabezpieczanie swoich dobytków.


Na podst. Policja Augustów