Zakupy w Augustowie. Co warto przywieźć, zamówić z Augustowa?

Będąc w Augustowie, definitywnie powinniśmy przywieźć z tych terenów jakąś pamiątkę. Miejscowość oferuje znakomite, podlaskie jedzenie, a także wiele, widocznych na przykład w architekturze kulturowych wpływów, których możemy być świadkami dzięki bliskości różnych granic i umiejscowienia na styku dwóch regionów.

Gdzie kupować rzeczy z Augustowa?

Jeśli jesteś w okolicach Augustowa na wakacjach, czy choćby przejazdem, warto przywieźć stamtąd możliwie jak najwięcej pamiątek. Duża ilość rzeczy bywa jednak kłopotliwa, dlatego dobrze jest także skorzystać z innych opcji zakupów, takich jak ogłoszenia w Internecie. Jeśli jesteś miłośnikiem podróży po sieci, możesz odkryć Augustów w ogłoszeniach na Sprzedajemy.pl. Ten serwis mieści w sobie wiele różnych anonsów, zarówno lokalnych, jak i ogólnopolskich. Możesz tutaj kupić zarówno pamiątki, jak i żywność, a także używane sprzęty, czy też dużo większe rzeczy, jak choćby samochody. Jeśli chodzi o starocie, to mieszkając nieopodal, lub planując odwiedziny w mieście, możesz produkt zamówić przez serwis, by później odebrać go lokalnie, co pozwoli Ci sprawdzić jego stan i zdecydować o ewentualnym zakupie.

Pamiątki z Augustowa

Augustów to miejscowość o ciekawej zabudowie, którego największym atutem jest jednak bliska odległość przyrody. Miasto mieści się na terenie Zielonych Płuc Polski, w jego granicach znajduje się także rezerwat przyrody Brzozowy Grąd. To, co zdecydowanie wyróżnia tę miejscowość na mapie Polski to bliskość jezior i rzek. Stąd też ciekawa pod kątem architektonicznych obecność różnego rodzaju mostów.
Pamiątki z Augustowa z pewnością powinny odwoływać się do tego wakacyjnego ducha, w którym wybrzmiewa sąsiedztwo zbiorników wodnych i pełnej drzew puszczy. Najchętniej wybierane suweniry z tych terenów to przede wszystkim magnezy na lodówkę, a także różnego rodzaju kubki czy koszulki z nadrukami. Warto także zapoznać się nieco z kulturą ludową regionu i zakupić pięknie haftowaną chustkę lub biżuterię wykonaną przez lokalnych twórców. W Augustowie mieści się także kilka lokalnych manufaktur z kosmetykami naturalnymi, takimi jak mydło lawendowe czy kosmetyki do pielęgnacji ciała, wykonane na bazie lokalnych ziół i kwiatów.

Dobre jedzenie z Augustowa

Augustów słynie przede wszystkim z dobrego jedzenia. Jeśli spojrzymy na poradniki turystyczne, niemal wszystkie zachęcają przybyłych do spróbowania lokalnych przysmaków i przywiezienia ich części ze sobą. Jeśli chodzi o jedzenie, największymi przysmakami Augustowa są sękacze i babki ziemniaczane, jednak powodzeniem cieszą się także lokalne sery (zwłaszcza tak zwany ser koryciński) i miód. Ten ostatni jest często wybieranym prezentem dla najbliższych, podobnie jak różnego rodzaju nalewki czy ekologiczne wino. W Augustowie znajduje się także sporo niewielkich browarów z kraftowym piwem, warto także odwiedzić którąś z zielarni, oferujących swoim klientom mieszanki stworzone na bazie lokalnych ziół.