Wczoraj policjanci z augustowskiej drogówki, zwracali szczególną uwagę na nieprawidłowe zachowania kierowców wobec pieszych, zwłaszcza w rejonie oznakowanych przejść dla pieszych. Mundurowi również bacznie przyglądali się, czy piesi nie łamią przepisów ruchu drogowego. Głównym celem takich działań jest poprawa bezpieczeństwa "niechronionych uczestników ruchu drogowego". To dobra okazja do przypomnienia, jak ważne dla bezpieczeństwa jest noszenie odblasków nie tylko poza obszarem zabudowanym, ale również w mieście.

Funkcjonariusze przez cały dzień ujawnili 82 wykroczeń, z czego 48 zostało popełnionych przez kierowców, a 34 przez pieszych i rowerzystów. Wobec pieszych, kierujący popełnili 7 wykroczeń.. Policjanci kontrolowali też, z jaką prędkością jeżdżą kierowcy w rejonie przejść dla pieszych. Ujawnili 18 wykroczeń w tych miejscach. Każda kontrola wiązała się również z kontrolą stanu trzeźwości. Dwóch kierujących zdecydowało się wsiąść za kierownicę na „podwójnym gazie”. Jednym z nich był 62-latek, który kierował volkswagenem. Badanie alkomatem wykazało ponad promil alkoholu w jego organizmie. Drugi to 58-letni rowerzysta, który jechał jednośladem mając ponad pół promila w organizmie.

Policjanci apelują do kierowców oraz pieszych o rozwagę i trzeźwość na drodze. Pieszym przypominają o konieczności noszenia odblasków.