Czerwone Gitary zagrają na Dniach Augustowa już 31 maja

Już wkrótce mieszkańcy będą mogli uczestniczyć w wyjątkowych wydarzeniach kulturalnych organizowanych w ramach Dni Augustowa. Wśród licznych atrakcji, które przewidziano w programie, szczególnie wyróżniają się koncerty znanych zespołów, takich jak Czerwone Gitary i KULT.

  1. Spotkanie autorskie z Zofią Piłasiewicz
  2. Koncert Czerwonych Gitar na Rynku Zygmunta Augusta
  3. Plenerowa cukiernia
  4. Piknik rodzinny z okazji Dnia Dziecka

Dni Augustowa to coroczna impreza, która przyciąga zarówno mieszkańców, jak i turystów. Tegoroczna edycja zapowiada się wyjątkowo ciekawie, a jednym z głównych punktów programu będzie koncert legendy polskiej muzyki rozrywkowej – zespołu Czerwone Gitary. Koncert odbędzie się w piątek, 31 maja 2024 roku o godzinie 20:00 na Rynku Zygmunta Augusta.

Zespół Czerwone Gitary, założony w 1965 roku w Gdańsku, jest jednym z najważniejszych zespołów w historii polskiej muzyki. Dzięki niezapomnianym przebojom, takim jak „Taka jak ty”, „Historia jednej znajomości” czy „Kwiaty we włosach”, zespół zdobył serca wielu pokoleń Polaków. Ich koncerty, pełne energii i interakcji z publicznością, wciąż przyciągają tłumy fanów.

W ramach Dni Augustowa przewidziano również wiele innych atrakcji. Już w czwartek, 30 maja, o godzinie 17:00 w sali widowiskowej MDK odbędzie się spotkanie autorskie z Zofią Piłasiewicz, autorką książki „Ślad tygrysicy”. To doskonała okazja, by poznać bliżej twórczość pisarki i porozmawiać o jej najnowszym dziele.

Nie zabraknie także smakowitych doznań – w piątek, 31 maja, w godzinach 12:00-15:00 na Rynku Zygmunta Augusta pojawi się plenerowa cukiernia „Cukiernia u Turka”, która wraca do miasta po długiej przerwie. To idealna okazja, by skosztować lokalnych przysmaków w wyjątkowej atmosferze.

Sobotni wieczór, 1 czerwca, również dostarczy niezapomnianych wrażeń. O godzinie 20:00 na Błoniach rzeki Netty odbędzie się koncert zespołu KULT. To wydarzenie z pewnością przyciągnie wielu fanów rocka i alternatywnej muzyki.

Dni Augustowa zakończą się w niedzielę, 2 czerwca, piknikiem rodzinnym z okazji Profilaktycznego Dnia Dziecka. W godzinach 11:00-18:00 na placu przy Amfiteatrze odbędą się liczne atrakcje dla najmłodszych i ich rodzin. Będzie to doskonała okazja do wspólnego spędzenia czasu na świeżym powietrzu i skorzystania z różnorodnych zabaw i animacji.

Równocześnie w sobotę i niedzielę, 1-2 czerwca, na pływalni CSiR przy ulicy Sucharskiego 15 będzie dostępny Wodny Tor Przeszkód, czynny od 6:00 do 22:00. To świetna propozycja dla miłośników wodnych wyzwań i aktywnego wypoczynku.

Zapraszamy wszystkich mieszkańców do udziału w tych wyjątkowych wydarzeniach i wspólnego świętowania Dni Augustowa!


Na podstawie: Gmina Augustów