Konsultacje ws. rozbudowy ul. Arnikowej już 27 maja

Już 27 maja mieszkańcy będą mieli okazję wyrazić swoje opinie na temat planowanej rozbudowy ulicy Arnikowej. Konsultacje społeczne to świetna okazja do wspólnego decydowania o przyszłości naszej dzielnicy.

  1. Konsultacje społeczne dotyczące budowy ulicy Arnikowej odbędą się 27 maja.
  2. Projekt zakłada usprawnienie ruchu drogowego i nowe ścieżki rowerowe.
  3. Mieszkańcy dzielnicy Wypusty mogą liczyć na nowe nasadzenia i oświetlenie LED.
  4. Burmistrz Mirosław Karolczuk zaprasza do otwartej dyskusji.

Nadchodzące konsultacje społeczne, zaplanowane na 27 maja o godzinie 17:00 w Sali Konferencyjnej Urzędu Miejskiego, mają przybliżyć mieszkańcom szczegóły dotyczące budowy nowej drogi. Projekt rozbudowy ulicy Arnikowej ma na celu usprawnienie ruchu drogowego oraz poprawę komfortu życia w dzielnicy Wypusty.

Włodarze miasta podkreślają, że projekt budowlany jest już gotowy, a na realizację inwestycji uzyskano 10 milionów złotych dofinansowania. Nowa droga ma połączyć ulicę Arnikową z ulicą Obrońców Westerplatte, co ma pomóc w rozładowaniu zatorów tworzących się przy wjeździe z ulicy Wypusty w ulicę Chreptowicza oraz z Arnikowej w Wojska Polskiego.

Burmistrz Mirosław Karolczuk zachęca mieszkańców do aktywnego udziału w konsultacjach: "To dobra okazja, by wspólnie zadecydować o przyszłości dzielnicy Wypusty." Podczas spotkania każdy będzie mógł przedstawić swoje zdanie na temat tej inwestycji, zarówno jej zwolennicy, jak i przeciwnicy.

Warto zaznaczyć, że projekt budowy ulicy Arnikowej zakłada stworzenie jednopasmowej drogi z chodnikami, ścieżką rowerową oraz nowoczesnym oświetleniem LED. Dzięki temu dzieci będą mogły bezpiecznie dojeżdżać do szkoły, a mieszkańcy będą mieli dodatkowe miejsce do spacerów.

Burmistrz zarządził konsultacje społeczne również z powodu obaw części mieszkańców ulic Ziołowej i Rucianej dotyczących potencjalnego hałasu. Konsultacje mają na celu rozwianie tych wątpliwości oraz przedstawienie wszelkich "za" i "przeciw" tej inwestycji.

27 maja o 17:00 w Urzędzie Miejskim spotkajmy się i wspólnie zdecydujmy o przyszłości naszej dzielnicy. To moment, w którym każdy głos się liczy.


Opierając się na: Urząd Miejski Augustów