Dzień Samorządowca: Obchody 27 maja w Augustowie
27 maja obchodzimy Dzień Samorządu Terytorialnego, wyjątkową okazję do docenienia pracy lokalnych samorządowców. To święto przypomina o znaczeniu demokratycznych procesów i roli, jaką samorządy odgrywają w naszym codziennym życiu.
  1. Dzień Samorządu Terytorialnego obchodzony 27 maja.
  2. Ustanowiony przez Sejm RP 29 czerwca 2000 roku.
  3. Docenienie pracy radnych i pracowników lokalnych samorządów.
  4. Życzenia od Starosty i Wicestarosty Augustowskiego.

Święto Samorządu Terytorialnego, obchodzone 27 maja, to okazja do uhonorowania wszystkich, którzy przyczyniają się do rozwoju naszej lokalnej społeczności. Ustanowione przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej 29 czerwca 2000 roku, upamiętnia pierwsze demokratyczne wybory samorządowe z 1990 roku. Podkreśla ono znaczenie samorządów w budowie silnych więzi lokalnych i państwa.

Sejm RP w swojej uchwale zaznaczył: „Dziś w działalności samorządu terytorialnego ma swój bezpośredni i pośredni udział wiele tysięcy obywateli, co jest podstawą demokratycznego państwa i społeczeństwa obywatelskiego”. To słowa, które przypominają nam o fundamentalnej roli, jaką pełnią mieszkańcy w procesach demokratycznych.

Z tej okazji, Starosta Augustowski Piotr Rusiecki oraz Wicestarosta Wojciech Jerzy Szczudło, składają serdeczne życzenia wszystkim radnym i pracownikom, którzy współtworzyli i nadal współtworzą nasz samorząd powiatowy. Wyrażają oni wdzięczność za trud i zaangażowanie, życząc pomyślności, wytrwałości oraz niegasnącego zapału w codziennej pracy. Szacunek i uznanie mieszkańców niech będą dla Państwa źródłem radości i satysfakcji.

Obchody tego dnia są nie tylko okazją do refleksji nad znaczeniem samorządności, ale również do podziękowania wszystkim, którzy wkładają swoje serce i ciężką pracę w rozwój naszej lokalnej społeczności. Niech ten dzień będzie symbolem jedności i wspólnego dążenia do lepszego jutra.


Na podstawie: Starostwo Powiatowe w Augustowie