Kinochłon zaprasza na pokaz filmu Old Oak Kena Loacha 6 czerwca w kinie Iskra
W czerwcu zapowiada się ekscytujący początek dla miłośników kina. Augustowski DKF KINOCHŁON przygotował dwie wyjątkowe projekcje, które z pewnością przyciągną uwagę lokalnej społeczności. Na ekranie pojawią się filmy „Old Oak” Kena Loacha oraz „Prestiż” Christophera Nolana.
  1. Pokaz filmu „Old Oak” Kena Loacha.
  2. Dyskusja z Antonim Michnikiem.
  3. Plenerowy seans filmu „Prestiż”.
  4. Prelekcja Michała Oleszczyka.

Twórca takich dzieł jak „Wiatr buszujący w jęczmieniu” oraz „Ja, Daniel Blake”, Ken Loach, zaprasza nas na kolejną podróż do północnej Anglii. Jego najnowszy film „Old Oak” zostanie zaprezentowany 6 czerwca o godzinie 18:30 w kinie Iskra. To opowieść o pubie The Old Oak, który staje się ważnym miejscem spotkań mieszkańców oraz uchodźców z Syrii. Właściciel pubu, TJ Ballantyne, zmaga się z trudnościami, ale niespodziewanie odnajduje wspólny język z młodą Syryjką. Czy uda im się zbudować most porozumienia między dwiema społecznościami?

Po projekcji filmu „Old Oak” odbędzie się dyskusja z Antonim Michnikiem, doktorem nauk humanistycznych, badaczem sound studies oraz performerem. Michnik jest znany ze swojego zaangażowania w różne projekty kulturalne, a jego wiedza i doświadczenie z pewnością wzbogacą rozmowę o filmie. Jego dorobek obejmuje liczne publikacje w prestiżowych magazynach oraz współpracę z festiwalami muzycznymi.

Cennik biletów na pokaz „Old Oak” jest następujący: bilet na pojedynczy pokaz kosztuje 18 zł, bilet ulgowy – 12 zł, a karnet na cztery pokazy – 60 zł (ważny przez pół roku). Bilety można rezerwować i kupować w Augustowskich Placówkach Kultury lub na godzinę przed rozpoczęciem seansu w kinie Iskra.

Już dzień później, 7 czerwca o godzinie 21:30, na podwórzu Miejskiego Domu Kultury odbędzie się plenerowy pokaz filmu „Prestiż” w reżyserii Christophera Nolana. To fascynująca opowieść o dwóch magikach, których rywalizacja przeradza się w zaciętą walkę pełną obsesji, oszustw i zazdrości. W rolach głównych występują Hugh Jackman i Christian Bale. Wstęp na to wydarzenie jest bezpłatny, a w przypadku niesprzyjającej pogody pokaz zostanie przeniesiony na inny termin.

Przed projekcją filmu „Prestiż” odbędzie się videoprelekcja Michała Oleszczyka, znanego krytyka filmowego. Jego analizy i komentarze z pewnością wzbogacą doświadczenie widzów i pozwolą lepiej zrozumieć zawiłości fabuły.

Serdecznie zapraszamy na te wyjątkowe wydarzenia filmowe. Czerwiec zapowiada się niezwykle interesująco dla wszystkich miłośników kina!


Gmina Augustów