Święto Augustowa już za chwilę
467. rocznica nadania praw miejskich przez Króla Zygmunta Augusta to doskonała okazja do wspólnego świętowania. Dni Augustowa, które rozpoczną się 30 maja, przyniosą mnóstwo atrakcji dla mieszkańców i gości miasta. W programie między innymi koncerty, wystawy oraz spotkania autorskie.
  1. 30 maja: Spotkanie autorskie z Zofią Piłasiewicz
  2. 31 maja: Koncert Czerwonych Gitar
  3. 1 czerwca: Wystawa zabytkowych aut oraz koncert zespołu Kult
  4. 2 czerwca: Profilaktyczny Dzień Dziecka

W ramach obchodów Dni Augustowa, mieszkańcy miasta będą mieli okazję uczestniczyć w różnorodnych wydarzeniach. Tegoroczne świętowanie rozpocznie się 30 maja spotkaniem autorskim z Zofią Piłasiewicz, autorką powieści „Ślad Tygrysicy”. Wydarzenie odbędzie się w Sali Widowiskowej Miejskiego Domu Kultury.

31 maja na Rynku Zygmunta Augusta odbędzie się koncert zespołu Czerwone Gitary, który od lat cieszy się niesłabnącą popularnością. Przewiduje się, że koncert przyciągnie wielu mieszkańców, dlatego organizatorzy zadbali o odpowiednią przestrzeń, aby wszyscy mogli komfortowo uczestniczyć w wydarzeniu.

1 czerwca na Błoniach nad rzeką Nettą wystąpi zespół Kult. W otwartym głosowaniu mieszkańcy wybrali tę legendarną grupę jako główną atrakcję muzyczną Dni Augustowa. „Charakterystyczne brzmienie oraz głos Kazika Staszewskiego na pewno przyciągnie tysiące mieszkańców” – powiedział burmistrz Miasta Augustowa Mirosław Karolczuk.

Oprócz koncertów, w programie obchodów znalazły się także inne atrakcje. 31 maja na Rynku Zygmunta Augusta będzie można odwiedzić plenerową Cukiernię u Turka, organizowaną przez Instytut Pileckiego, gdzie serwowane będą tureckie przysmaki takie jak baklava, rogaliki simit i turecki chlebek. Wszystko to przy aromatycznej kawie i herbacie.

W dniu 1 czerwca, fani motoryzacji będą mogli podziwiać wystawę zabytkowych aut na parkingu przy Urzędzie Miejskim. Wystawa będzie dostępna od godziny 10:00.

Dni Augustowa to również czas na wspólne świętowanie z najmłodszymi. 2 czerwca odbędzie się Profilaktyczny Dzień Dziecka na placu przy amfiteatrze, gdzie czekają liczne atrakcje, takie jak warsztaty eko, eurobungee, wata cukrowa, popcorn, kącik profilaktyczny oraz dmuchane zjeżdżalnie. Dzieci będą mogły również wziąć udział w Dniu Dziecka z Wędką oraz skorzystać z Wodnego Toru Przeszkód na miejskiej pływalni.

„Każdy znajdzie coś dla siebie. Dni Augustowa będą pełne radości, zabawy i wspólnych spotkań dla wszystkich. Oczekuję z niecierpliwością na to wydarzenie - tym bardziej, że na dobre rozpoczniemy nim bogaty sezon letnich imprez” – dodał burmistrz Mirosław Karolczuk.

Obchody zakończą się 2 czerwca wspomnieniem Izabelli Cywińskiej i jej związku z Augustowem podczas 50 lat małżeństwa artystycznego z Januszem Michałowskim. Wydarzenie odbędzie się w Sali Widowiskowej MDK o godzinie 17:00.

Zapraszamy serdecznie do udziału w obchodach Dni Augustowa i wspólnego świętowania tego wyjątkowego jubileuszu!


Według informacji z: Gmina Augustów