Augustów gotowy na świętowanie Dni Miasta
Święto miasta zbliża się wielkimi krokami! Już za kilka dni mieszkańcy będą mieli okazję uczestniczyć w Dniach Augustowa, które przyniosą mnóstwo atrakcji. W tym roku czeka nas wyjątkowy program, pełen koncertów, spotkań autorskich oraz wydarzeń dla dzieci.
  1. 31 maja: Cukiernia u Turka i koncert Czerwonych Gitar.
  2. 1 czerwca: Wystawa zabytkowych aut i koncert zespołu Kult.
  3. 2 czerwca: Profilaktyczny Dzień Dziecka oraz spotkanie poświęcone Izabelli Cywińskiej.

Wielkimi krokami zbliżają się Dni Augustowa, które rozpoczną się już 30 maja. W tym roku świętowanie będzie wyjątkowo bogate w atrakcje. Mieszkańcy oraz goście będą mogli uczestniczyć w różnorodnych wydarzeniach, które będą miały miejsce na terenie całego miasta.

Tradycyjnie, jednym z głównych punktów programu będą koncerty. W otwartym głosowaniu mieszkańcy zdecydowali, że na scenie zobaczymy zespół Kult. Charakterystyczne brzmienie oraz głos Kazika Staszewskiego na pewno przyciągną tłumy na Błonia nad Nettą. Koncert odbędzie się 1 czerwca. Dzień wcześniej, 31 maja, na Rynku Zygmunta Augusta wystąpią Czerwone Gitary.

-Mieszkańcy Augustowa podczas głosowania wybrali zespół, który przez lata cieszy się popularnością. Przewidujemy ogromne zainteresowanie. Dla legend polskiego rocka musieliśmy przygotować większą scenę, która bardzo ograniczyłaby miejsce na Rynku Zygmunta Augusta - dlatego wyjątkowo koncert finałowy odbędzie się na Błoniach nad Rzeką Nettą - zapewniając dużo przestrzeni dla wszystkich uczestników. Aby tradycji stało się zadość na Rynku Zygmunta Augusta zagrają Czerwone Gitary. Świętowanie rozpoczynamy już w czwartek 30 maja. 1 czerwca KULT zagra na naszych Błoniachpowiedział Burmistrz Miasta Augustowa Mirosław Karolczuk

Nie samą muzyką jednak żyją Dni Augustowa. Już 31 maja na Rynku Zygmunta Augusta odbędzie się plenerowa Cukiernia u Turka, organizowana przez Instytut Pileckiego. To doskonała okazja, by skosztować tureckich przysmaków, takich jak baklava czy rogaliki simit, popijając aromatyczną kawą.

Również 31 maja, o godzinie 17:00, w sali widowiskowej MDK odbędzie się spotkanie autorskie z Zofią Piłasiewicz, autorką powieści „Ślad Tygrysicy”. To doskonała okazja, by poznać bliżej twórczość tej pisarki i porozmawiać o jej książkach.

Dzień Dziecka, obchodzony 1 czerwca, również nie pozostanie bez echa. Organizatorzy przygotowali szereg atrakcji dla najmłodszych, w tym Wodny Tor Przeszkód na miejskim basenie oraz Profilaktyczny Dzień Dziecka, który odbędzie się na placu przy amfiteatrze. W programie znajdą się m.in. warsztaty eko, eurobungee, wata cukrowa oraz dmuchane zjeżdżalnie.

-Każdy znajdzie coś dla siebie. Dni Augustowa będą pełne radości, zabawy i wspólnych spotkań dla wszystkich. Oczekuję z niecierpliwością na to wydarzenie - tym bardziej, że na dobre rozpoczniemy nim bogaty sezon letnich imprez– dodał Burmistrz Miasta Augustowa

Na zakończenie obchodów, 2 czerwca, w sali widowiskowej MDK odbędzie się spotkanie poświęcone Izabelli Cywińskiej i jej związkom z Augustowem. To doskonała okazja, by poznać historię tej wybitnej postaci i jej 50-letniego małżeństwa artystycznego z Januszem Michałowskim.

Serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców do udziału w Dniach Augustowa. To wyjątkowa okazja, by wspólnie świętować i cieszyć się licznymi atrakcjami przygotowanymi specjalnie na tę okazję.


Według informacji z: Urząd Miejski w Augustowie