Worki filtracyjne - do czego służą?

Firmy przemysłowe wytwarzają przy okazji procesu produkcji różnego rodzaje pyły. Jest to najczęściej produkt uboczny, który jest efektem realizacji technologicznych. Biorąc pod uwagę odpowiedzialność społeczną, jak i stosowne regulacje, proces ten należy kontrolować. Pyły nie mogą przedostawać się do atmosfery. Konieczne jest stosowanie worków filtracyjnych. Istotne jest, by takie worki były dobrej jakości, ponieważ wychwycą one nawet najdrobniejsze pyły, a te nie przedostaną się do atmosfery.

Właściwości oraz budowa worków filtracyjnych

Worki filtracyjne powstają ze specjalnie przygotowanych tkanin i materiałów włókienniczych. Produkt jest przystosowany do różnej wielkości, jak i kształtów komór filtracyjnych. Wspomniane komory posiadają celowe otwory, dzięki którym przedostaje się do nich zanieczyszczone powietrze, a które w kolejnym etapie filtracji przechodzi przez worek filtracyjny., w którym pozostają zanieczyszczenia. 

  • Bogaty asortyment dostarcza różne możliwości dotyczące modelów worków. Te mogą być montowane w zależności od potrzeb, np. z góry lub z boku.
  • Worki filtracyjne powstają ze specjalistycznego materiału. Ważne jest, by ten posiadał odpowiednią strukturę bardzo drobnych porów. Celem jest przepuszczenie powietrza przy jednoczesnym zatrzymaniu wszelkiego rodzaju pyłów, nawet tych najdrobniejszych.
  • Forma produkcji jest bardzo ważne. Worki na etapie wytwarzania poddawane są m.in. wysokiej temperaturze, tak by poprawić ich właściwości.

Modele worków filtracyjnych i ich zastosowanie 

Worki filtracyjne muszą spełniać ściśle ustalonym warunkom i przyjętym regulacjom. Przy wyborze odpowiednych produktów, należy kierować się przede wszystkim jakością wykonania. Tylko dobrze wyprodukowane akcesoria pozwolą na skuteczne zadbanie o ten element procesu technologicznego. Aby mieć pewność, co do stosowanych worków, najlepiej korzystać z renomowanych procentów, takich jak Geko Filtration (https://gekofiltration.pl/).

Szeroki wybór pozwala na dobranie odpowiedniego produktu. Warto zwrócić uwagę na zastosowaną gramaturą materiału, strukturę czy w niektórych przypadkach konieczną odporność na wysoką temperaturę. Korzystając z produktów sprawdzonego producenta i eksperta w branży można być pewnym wytrzymałości na uszkodzenia mechaniczne i trwałości użytkowania. Zależnie od tego, jakich worków należy użyć przy interesującym nas procesie produkcji, można wybierać spośród worków m.in. poliakrylonitrylowych, poliamidowych, polipropylenowych czy też poliestrowych. Najistotniejszym pozostaje jednak kwestia wytrzymałości temperaturowej oraz przede wszystkim tego, co mają przepuszczać, a co zatrzymywać.