Policja apeluje o zgłaszanie miejsc pobytu bezdomnych przez Krajową Mapę Zagrożeń

Patrol sprawdza parki i pustostany po zmroku. Funkcjonariusze przypominają, że przy coraz niższych nocnych temperaturach każde zgłoszenie może uratować życie i wskazują Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa jako kanał powiadamiania.
- Funkcjonariusze w Augustowie sprawdzają parki i pustostany
- Jak zgłaszać miejsca pobytu osób potrzebujących
Funkcjonariusze w Augustowie sprawdzają parki i pustostany
Komenda Powiatowa Policji w Augustowie informuje, że policjanci regularnie kontrolują miejsca, gdzie mogą przebywać osoby bezdomne - parki, ogródki działkowe, pustostany i skwery. Patrolując takie rejony, funkcjonariusze sprawdzają stan zdrowia napotkanych osób, przekazują informacje o dostępnych noclegowniach i ogrzewalniach oraz kierują do ośrodków pomocy. W komunikacie podkreślono, że nawet kilka godzin spędzonych na mrozie może prowadzić do wychłodzenia.
Jak zgłaszać miejsca pobytu osób potrzebujących
Policja zachęca do korzystania z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa jako uzupełnienia numeru alarmowego 112. Zgłaszający wybierają kategorię, wskazują lokalizację i mogą dodać krótki opis oraz zdjęcie. Informacje przekazane przez mieszkańców są monitorowane przez służby i wykorzystywane przy planowaniu kontroli oraz interwencji. W nagłych przypadkach policja przypomina o konieczności kontaktu przez 112.
na podstawie: KPP w Augustowie.
Autor: krystian