Kongres IMPULS w Augustowie skupi uwagę na rynku pracy Suwalszczyzny

W Augustowie pojawi się nowe wydarzenie przeznaczone wyłącznie dla lokalnego rynku pracy. Kongres IMPULS ma połączyć dyskusję o zatrudnieniu i perspektywach zawodowych mieszkańców Suwalszczyzny, Augustowszczyzny i Sejneńszczyzny. Organizatorzy zapowiadają program skierowany do różnych środowisk związanych z rynkiem pracy. To pierwsza tego typu inicjatywa w regionie.
- Program i organizacja Kongresu IMPULS
- W Augustowie o rynku pracy Suwalszczyzny, Augustowszczyzny i Sejneńszczyzny
Program i organizacja Kongresu IMPULS
Kongres rozwoju regionu o nazwie IMPULS odbędzie się 24 października w Augustowskim Centrum Edukacji. Rozpoczęcie zaplanowano na godzinę 10.00, a organizatorzy udostępnili szczegółowy program wydarzenia. W agendzie przewidziano panele i dyskusje poświęcone wyzwaniom lokalnego zatrudnienia oraz wymianie doświadczeń pomiędzy pracodawcami, samorządami i instytucjami edukacyjnymi.
Zainteresowani powinni sprawdzić program, by wybrać bloki tematyczne odpowiadające ich potrzebom. Kongres ma służyć nie tylko prezentacji problemów, ale i poszukiwaniu praktycznych rozwiązań dla regionu.
W Augustowie o rynku pracy Suwalszczyzny, Augustowszczyzny i Sejneńszczyzny
Wydarzenie skupia się na trzech obszarach: Suwalszczyźnie, Augustowszczyźnie i Sejneńszczyźnie. Organizatorzy podkreślają, że to okazja do skonfrontowania lokalnych doświadczeń i planów rozwoju rynku pracy w różnych częściach regionu. Uczestnicy mogą oczekiwać rozmów o potrzebach kadrowych, szkoleniach oraz możliwościach współpracy międzysektorowej.
Dla Augustowa to także moment, by zaprezentować lokalne inicjatywy i pomysły na zwiększanie zatrudnienia. Kongres ma ambicję stać się platformą łączącą praktyków i decydentów, którzy będą szukać sposobów na wzmacnianie rynku pracy w najbliższych latach.
na podstawie: Starostwo Powiatowe w Augustowie.
Autor: krystian