Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Augustów

Style urządzania wnętrz są bardzo różne, a co najważniejsze – moda zmienia się cyklicznie i czasami wręcz trudno nadążyć za tym, co akurat idealnie wpisuje się w trendy. Na częste zmiany wystroju nie każdy może sobie pozwolić, ale nie oznacza to, że nasze domy i mieszkania są nudne. Warto wybierać meble i dodatki na tyle ponadczasowe, że nie znudzą się nam one już po roku. Czy jednak hokery i krzesła barowe to coś, w co warto zainwestować?

Hokery i krzesła barowe – czym są?

Warto zacząć od wyjaśnienia, czym właściwie jest hoker oraz krzesło barowe. Są to rodzaje mebli, na których siadamy. Wyróżnia je jednak specyficzna wysokość – sięgają one znacznie wyżej niż standardowe, klasyczne krzesła, które stawiamy najczęściej przy stole. Dlaczego? Otóż w takim miejscu jak bar zazwyczaj zamawiamy napoje właśnie w pozycji stojącej. Barman znajdujący się po drugiej stronie także musi mieć wygodne miejsce do przygotowywania drinków. Aby jednak jak najlepiej zagospodarować przestrzeń – także przy ladzie znalazły się miejsca do siedzenia. Ustawione są przy niej zarówno hokery (z niskim oparciem), ale też krzesła barowe. Mogą mieć one regulowaną wysokość. 

Moda na hokery i krzesła barowe 

Nasze wnętrza zazwyczaj urządzamy tak, aby dopasowywane były do naszych potrzeb. Często możemy więc odróżnić asortyment mebli, który nadaje się do domu oraz taki, z którego korzystamy w innych miejscach – jak np. pracy. Jednakże czasami dochodzi do przenikania tych struktur, stąd też popularne szafki medyczne znajdziemy w naszych kuchniach czy łazienkach, a hokery barowe w kuchniach i salonach.

Czy hokery i krzesła barowe wciąż są modne?

W pewnym momencie nastała moda właśnie na wyżej wspomniane hokery i krzesła barowe. Coraz więcej osób decydowało się umieścić w domowym zaciszu rozbudowany barek – także z ladą – aby stworzyć komfortowe miejsce do spędzania czasu ze znajomymi. Dzisiaj to rozwiązanie stosuje się znacznie rzadziej, ale nie oznacza to, że ten rodzaj siedzeń odszedł do lamusa. W aktualnych trendach pojawiły się wysokie wyspy kuchenne oraz blaty, które oddzielają kuchnię od salonu, a które usytuowane są na niestandardowej wysokości. Właśnie w takich przypadkach te nietypowe rodzaje mebli do siedzenia idealnie wpasowują się w dane wnętrze. 

Do jakiego wnętrza pasują hokery i krzesła barowe? 

Aktualnie możemy znaleźć designerskie hokery i krzesła barowe (m.in. na stronie https://zona-design.pl/meble/hokery/), które dopasujemy właściwie do każdego wnętrza. W jaki sposób jest to możliwe? Otóż oferowane projekty zakładają użycie przeróżnych materiałów – od metalu, poprzez tworzywo sztuczne, drewno czy tekstylia. Dzięki temu niezależnie od tego, czy nasz dom lub mieszkanie urządzone są w stylu glamour, loftowym, eklektycznym, nowoczesnym czy klasycznym – na pewno znajdziemy taki rodzaj siedzenia, który idealnie dopełni wystrój pomieszczenia. 

Warto zwrócić na to, jak różne mogą być podstawy hokerów i stołków barowych – trójnożne, pojedyncze, obrotowe, na kółkach… Zdecydowanie jest w czym wybierać. W ostatnim czasie bardzo często spotkamy we wnętrzach meble z tapicerowanym siedzeniem.