Jak funkcjonuje samorząd? Jak wygląda gabinet Burmistrza? Jakie sprawy można załatwić w Urzędzie Miejskim? Odpowiedzi na te oraz wiele innych pytań poznali uczniowie klasy 7 ze Szkoły Podstawowej nr 6. To kolejna wizyta młodych augustowian w Urzędzie Miejskim. Tydzień temu gośćmi w magistracie były dzieci z Przedszkola nr 1. Teraz do urzędu zawitała starsza młodzież, która na żywo mogła zobaczyć to, o czym dotychczas uczyła się z podręczników na lekcjach z Wiedzy o Społeczeństwie.

Wcielili się w role radnych

Spotkanie, już tradycyjnie, rozpoczęło się w Sali Obrad Urzędu Miejskiego. Nasi goście zajęli miejsca Radnych, a Zastępca Burmistrza Filip Chodkiewicz wyjaśnił w jaki sposób prowadzone są obrady, kim jest radny, jak wygląda jego praca i co trzeba zrobić aby nim zostać. Następnie młodzież mogła wcielić się w rolę obradujących, zabrać głos i zająć swoje stanowisko w poruszonym temacie.

- Cieszymy się z takich spotkań - powiedział Filip Chodkiewicz, Zastępca Burmistrza Augustowa - Zawsze chętnie przyjmujemy młodzież, pokazujemy jak na co dzień wygląda praca Urzędu Miejskiego i oczywiście zachęcamy młodzież do interesowania się sprawami miasta. Jestem pewien, że wiedza, którą dzieci zdobędą "na żywym przykładzie", zostanie z nimi na dłużej.

W tym wydziale buduje się Augustów

Następnym przystankiem młodzieży był Wydział Inwestycji. Uczniowie dowiedzieli się, że to właśnie w tym miejscu sprawuje się nadzór nad aktualnie budowanymi przez miasto obiektami, a także planuje się kolejne inwestycje, które będą rozwijały Augustów - a tych w najbliższym czasie nie zabraknie, ponieważ Urząd Miejski pozyskał aż 30 milionów dofinansowania na ralizację programu Olimpijski Augustów, z którego najbardziej skorzystają właśnie młodzi augustowianie.

Powstanie nowy stadion sportowy, boiska i sala sportowa przy Szkole Podstawowej nr 2, całkowicie wyremontowany zostanie blok sportowy przy Szkole Podstawowej nr 3, a na błoniach nad Nettą powstanie całkiem nowy plac zabaw oraz pumptruck. Budowy ruszą już w 2022 roku.

Najważniejszy gabinet w Augustowie

Kulminacyjnym punktem żywej lekcji WOS-u w Urzędzie Miejskim były oczywiście odwiedziny gabinetu Burmistrza. Mirosław Karolczuk przyjął uczniów, zaprezentował na czym polega praca Burmistrza, a na koniec wymienił się z młodzieżą symbolicznymi podarunkami.

Młodzi augustowianie, to nasz największy potencjał - powiedział Burmistrz Mirosław Karolczuk Jestem przekonany, że wśród nich mamy przyszłych burmistrzów i radnych. Cieszę się także z tego, że nauczyciele z naszych szkół korzystają z ciekawych form przekazywania wiedzy - taką bez wątpienia jest żywa lekcja WOS-u przeprowadzana w Urzędzie Miejskim. Gratuluję pomysłu i zapraszam wszystkie szkoły do skorzystania z takiej możliwości.

Dziękujemy nauczycielom ze Szkoły Podstawowej nr 6 za odwiedziny w Urzędzie. Cieszymy się, że mogliśmy przyjąć uczniów w naszych progach.