UM Augustów: Nowe mieszkania komunalne dla augustowian
Lokatorzy nowego bloku przy ulicy Turystycznej otrzymali od Burmistrza Mirosława Karolczuka klucze do swoich mieszkań. Budowa pierwszego od wielu lat bloku komunalnego w Augustowie niedawno się zakończyła, a przyszli mieszkańcy właśnie rozpoczęli przeprowadzki. Burmistrz oficjalnie zapowiedział, że budowa nowego budynku to początek programu poprawiającego warunki mieszkaniowe. Trwają już prace przygotowawcze do budowy kolejnych bloków.
W trzypiętrowym budynku łącznie powstało 28 nowych mieszkań komunalnych o różnym metrażu. Wykonano również zagospodarowanie terenu wokół budynku. Wkrótce do bloku będzie prowadzić przebudowana droga dojazdowa.
Nabór do nowego bloku prowadziła spółka Kodrem. Ogłoszony został powszechnie dostępny regulamin, zgodnie z którym przyznawana była punktacja wniosków. Zgodnie z nim pierwszeństwo mieli m.in. najemcy mieszkań w budynkach nie nadających się do remontu i przeznaczonych do wyburzenia lub sprzedaży. Jednym z warunków otrzymania mieszkania było również nie zaleganie z opłatami. Finalnie, do nowego bloku trafili dotychczasowi najemcy lokali komunalnych w lokalizacjach j.w. oraz osoby z listy oczekujących na przydział mieszkania komunalnego, które spełniły kryteria określone ustawą i uchwałą.
W przypadku jednego z mieszkań konieczne było przeprowadzenie publicznego losowania, ze względu na równą liczbę punktów, jakie zdobyli w naborze chętni najemcy. Podczas symbolicznego przekazania kluczy do mieszkań Burmistrz zwrócił uwagę na wartość sąsiedzkiej wspólnoty:
Jestem przekonany, że ta chwila rozpoczyna nowy rozdział w Państwa życiu. Świeżo wybudowane mieszkania pomogą zrobić krok w lepszą przyszłość. Stwórzcie tutaj wspaniałą sąsiedzką wspólnotę. powiedział Burmistrz Mirosław Karolczuk Wierzę, że ten blok stanie się miejscem, w którym zagości sąsiedzki szacunek i współpraca. Życzę Państwu, abyście do swojego domu zawsze powracali z tą samą radością dodał Burmistrz
Wkrótce dwa kolejne bloki komunalne
Burmistrz oficjalnie zapowiedział, że nowy budynek na tzw. Silikatach to rozpoczęcie programu budowy mieszkań w Augustowie. Trwają już prace przygotowawcze do następnej inwestycji. Dwa kolejne bloki mieszkalne powstaną w dzielnicy Koszary, chodzi o tzw. Starą Podkowę” oraz Nową Podkowę”. Jak dodał Burmistrz, magistrat stara się o zdobycie dofinansowania w wysokości nawet 80% planowanej inwestycji.
Jako radny jestem dumny z tego, żeAugustów podejmuje ważne dla ludzi inwestycje. Miasto od kilkudziesięciu lat nie wybudowało żadnego bloku komunalnego. Przez wiele lat nikt nie przejmował się ludźmi żyjącymi w złych warunkach np. z toaletami na zewnątrz. Cieszę się, że to w końcu się zmienia. Nie mogę doczekać się kolejnych budynków komunalnych, szczególnie tych, które wybudują się w pobliżu nowego bloku na Silikatach powiedział Radny Mieczysław Szczerbakow.
Otrzymali klucze, mogą się wprowadzać
W nowym bloku powstało łącznie 28 nowych mieszkań. Lokatorzy lada chwila zaczną przeprowadzkę.
Gratuluję mieszkańcom, którzy otrzymali nowe mieszkanie w bloku komunalnym przy ul. Turystycznej.Augustów nareszcie polepsza swój zasób nieruchomości i buduje nowe miejsca gotowe do zamieszkania. Mieszkania otrzymały osoby, które spełniły zasady przyznawania tych lokali określone regulaminem. Przepisy prawa nie umożliwiają nam badanie dochodów osób, którym już wcześniej, na przykład 30 lat temu przyznano lokal komunalny. Mam jednak nadzieję, że każdy najemca, któremu miasto udzieliło wsparcia w potrzebie, a jest w stanie wynająć lub kupić własne mieszkanie, będzie pamiętał o kolejce osób, które obecnie takiego wsparcia potrzebują. powiedziała Justyna Półtorak - Prezes ATBS Kodrem” w Augustowie
Nowy blok przy ul. Turystycznej został wybudowany w znacznej części przy dofinansowaniu z Banku Gospodarstwa Krajowego. Pozyskana przez Miasto kwota to niemal 2 mln zł.
Urząd Miejski w Augustowie,
urzad.augustow.pl/aktualnosci/nowe-mieszkania-komunalne-dla-augustowian
![]()
Ostatnie Artykuły

Rafał Brzoska rozpoczyna inicjatywę 150% i apeluje o zmianę zasad odpowiedzialności platform za fałszywe reklamy

Oddział pediatryczny w Augustowie czasowo nieczynny. Trwają prace

57-latek uciekł do lasu. Miał 1,5 promila, w aucie znaleziono mefedron

Muzyka w podwórzu MDK. Beluga Ryba i Master Stone zagrają w Augustowie

Rower oparty o ogrodzenie zdradził podejrzanego o kradzież w Augustowie

Reggae nad Neckiem. Habakuk i Boleo zagrają w augustowskim amfiteatrze

Wiata czy zamknięty garaż przy domu? Różnica jest większa niż tylko brama

130 km/h w Augustowie, choć limit wynosił 50. 18-latek stracił prawo jazdy

24-latek z Augustowa rozbił szyby auta byłej partnerki. Użył butelki

Bez uprawnień i po alkoholu na jeziorze Necko. Skończy w sądzie

Awaria systemu uniemożliwia rejestrację pacjentów

Anulowane transakcje i znikająca gotówka. Ekspedientka zatrzymana

Dlaczego deratyzację w Białymstoku warto zlecić specjalistom?

66 pojazdów, 65 wykroczeń. Policja podsumowała akcję na DK8
Przydatne dane teleadresowe
- Urząd Miejski w Lipsku - kontakt, sprawy, e-usługi
- Apteki Bargłów Kościelny, powiat augustowski - adresy, telefony, godziny otwarcia
- Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Płaskiej - kontakt, godziny i pomoc żywnościowa
- KRUS Augustów - kontakt, godziny i zakres ubezpieczeń rolniczych
- Powiatowy Zarząd Dróg w Augustowie - kontakt, zgłaszanie usterek i zajęcie pasa drogowego
- Parafia Matki Bożej Szkaplerznej w Studzienicznej - msze, kontakt, historia sanktuarium
