Idzie wiosna. Podpowiadamy co zabrać na wyprawę motocyklową, by ta była udana!

Wraz z pierwszymi promieniami słońca i budzącą się do życia przyrodą, wielu motocyklistów z utęsknieniem spogląda na swoje maszyny. Wiosna to idealny moment, by rozpocząć sezon motocyklowy i ruszyć na wycieczkę. Aby jednak podróż była udana i bezpieczna, należy odpowiednio się do niej przygotować. Sprawdziliśmy, co zabrać na wyjazd motocyklowy, aby ten przebiegał w spokojnej atmosferze.

Komunikacja i nawigacja

Komunikacja jest kluczowa podczas podróży, zwłaszcza gdy poruszamy się w grupie. Łączność z innymi motocyklistami zapewnia Interkom. Dzięki niemu łatwo zorganizujemy szczegóły trasy oraz zwiększymy bezpieczeństwo na drodze. Warto także zabrać ze sobą mapę. Choć w dobie nawigacji GPS wydaje się ona reliktem przeszłości, niejednokrotnie pomaga riderom odnaleźć właściwy szlak. Wbrew pozorom brak zasięgu sieci lub awaria elektroniki zdarzają się całkiem często.

Akcesoria naprawcze

Podczas długiej podróży może nas zaskoczyć wiele sytuacji. Najlepszym ubezpieczeniem jest w tym wypadku posiadanie odpowiednich akcesoriów, które umożliwią szybkie naprawy. Co spakować na wyprawę motocyklową?

  • Mutitool – uniwersalne narzędzie, które może okazać się niezbędne w przypadku drobnych napraw lub awarii na drodze. Wielofunkcyjny scyzoryk może uratować sytuację i umożliwić dalszą podróż bez konieczności poszukiwania pomocy.
  • Opaski zaciskowe – przydadzą się do mocowania różnych przedmiotów.
  • Gafer – uniwersalna taśma, idealna do prowizorycznych napraw.
  • Zestaw naprawczy do opon – awaria opony może zdarzyć się każdemu motocykliście. Zestaw naprawczy, zawierający np. zapasowe dętki, kompresor oraz narzędzia, pozwoli szybko i skutecznie poradzić sobie z tym problemem, umożliwiając kontynuację podróży.

Tankbag Sw-Motech Pro City Wp Black 9L

Tankbag Sw-Motech Pro City Wp Black 9L

Komfort podróży

Ruszając w podróż, trzeba zabrać ze sobą podstawowe dokumenty. Prawo jazdy, dokument tożsamości czy karta płatnicza zazwyczaj umieszczane są w portfelu. Trudno wyobrazić sobie wyjazd bez telefonu, biletu z autostrady czy butelki wody. Gdzie je wszystkie schować? Rozwiązaniem jest tankbag. To praktyczny i łatwo dostępny sposób na składowanie niezbędnych drobiazgów podczas jazdy.

Wygodę i ochronę podróży podnoszą też zatyczki do uszu. Poziom hałasu w kasku może być po wielu godzinach jazdy niebezpieczny dla ucha. Zatyczki bronią przed zmęczeniem i potencjalnym uszkodzeniem narządu słuchu.

Pomocny może okazać się uchwyt na telefon. Umożliwi korzystanie z nawigacji lub innych funkcjonalności bez konieczności odrywania wzroku od drogi. Wielu motocyklistów zabiera w podróż powerbank ze starterem, który zapewnia dodatkowe źródło prądu do naładowania urządzeń elektrycznych – więcej pomysłów dotyczących tego, co zabrać na wyprawę motocyklową opisały Dobre Sklepy Motocyklowe.

Co na wyprawę motocyklową – inne pomysły?

Przedstawiona powyżej lista nie kończy akcesoriów, które mogą przydać się podczas wyjazdu motocyklowego. W przypadku wystąpienia urazu dobrze mieć przy sobie apteczkę. Zawarte w niej opaski elastyczne, zestawy plastrów kompresy sterylne czy koc ratunkowy mogą uratować życie i zdrowie podróżnych.

Warto przygotować się na różne warunki atmosferyczne. Wiosną pogoda może być kapryśna, dlatego zaleca się zabrać w podróż kurtkę i spodnie przeciwdeszczowe. W przypadku wystąpienia silnego promieniowania słonecznego niezbędną ochronę zapewni krem z filtrem.

Inne akcesoria cenione przez motocyklistów to:

  • kamera, umożliwiająca uwiecznienie pięknych chwil z podróży,
  • latarka czołówka, która pomaga w warunkach słabej widoczności,
  • zapięcia łańcuchowe, zabezpieczające przed kradzieżą,
  • ściereczki mikrofibrowe do czyszczenia wizjera.

Zapięcie łańcuchowe Kryptonite Keeper 785 Integrated Chain Black 0,7Cm X 85Cm

Zapięcie łańcuchowe Kryptonite Keeper 785 Integrated Chain Black 0,7Cm X 85Cm