Personalizowane winietki ślubne – jak dodać uroku Twojemu weselu?

Jesteś w ferworze przygotowań ślubnych? Pomożemy Ci wybrać dekoracje na tę uroczystość! W tym poradniku wyjaśniamy, dlaczego warto przystroić stoły specjalnymi winietkami. Te niewielkie kartki z personaliami gości nie tylko dodają ślubnej aranżacji oryginalności, ale są też sprawdzonym sposobem na uniknięcie rozgardiaszu na sali weselnej.

Czym są winietki ślubne?

Winietki ślubne to akcesoria ułatwiające organizację przyjęcia weselnego – rozkłada się je na stołach, obok nakryć dla poszczególnych gości. Mają formę małych, dekoracyjnych kartek, które opatrzone są imieniem i nazwiskiem danej osoby. Dodatkowo uatrakcyjniają je różnego rodzaju zdobienia, cytaty lub zabawne hasła. Ponadto na winietkach często umieszczane są imiona państwa młodych oraz data wydarzenia. Czasami wzbogacone są one o podziękowania dla gości: to wszystko sprawia, że akcesoria te pełnią wiele funkcji, a większość narzeczonych nie wyobraża sobie bez nich organizacji wesela.

 Eleganckie i minimalistyczne winietki na stół weselny

Eleganckie i minimalistyczne winietki na stół weselny

Wybieramy winietki ślubne

Winietki ślubne w różnych wersjach do wyboru zamówisz w sklepie internetowym: https://artma-zaproszenia.pl/kategoria/dodatki-weselne/winietki-weselne/. Kupując je, pamiętaj o kilku zasadach. Przede wszystkim dopasuj ich design do motywu przewodniego wesela i kolorystyki, w jakiej będzie utrzymana reszta dekoracji – zaproszenia, bukiet panny młodej czy figurki na tort. Zdecyduj się na materiały spójne z charakterem przyjęcia, na przykład na ślub boho odpowiednie będą drewniane winietki, a wariant zdobiony cekinami nada aranżacji stołu sznytu glamour.

Rustykalne winietki ślubne: stonowane, kojarzące się z naturą, bezpretensjonalne

Wśród cieszących się popularnością modeli należy wymienić rustykalne winietki, które poznasz po łagodnym i zachowawczym wzornictwie. Ich cechą charakterystyczną jest prosty design wzbogacony o delikatne zdobienia, takie jak: drobne aplikacje w złotym kolorze, niewielkie kokardy, jasne tasiemki czy lniane sznurki. Równie często pojawiają się na nich koronki, subtelne falbanki i drewniane akcenty, na przykład w kształcie kwiatów i serc.

Winietka może przybrać formę słodkiego poczęstunku

Winietka może przybrać formę słodkiego poczęstunku

Botaniczne motywy na winietkach dekorujących stoły weselne

Jedne z najczęściej wybieranych wzorów winietek ślubnych? Zdecydowanie wersje inspirowane florą! Nic w tym dziwnego, bo kwiaty to nieodłączny element uroczystości ślubnych: pojawiają się więc nie tylko w bukiecie panny młodej i w wazonach zdobiących stoły, ale też na winietkach. Co istotne, botaniczne motywy pasują do różnych aranżacji weselnych – dobrze czują się we wspomnianym już stylu rustykalnym, czerpiącym z natury boho i nurcie klasycznym. Na tym nie koniec: to także dobry wybór wtedy, gdy organizujesz eko wesele; zwłaszcza jeśli zdecydujesz się na winietki wykonane z przyjaznych dla środowiska materiałów.

Winietki ślubne – po co udekorować nimi stoły? Łatwiejsza organizacja, dekoracja sali weselnej i nie tylko!

Po lekturze naszego poradnika wiesz już, dlaczego warto udekorować salę weselną winietkami. Po pierwsze są one atrakcyjną ozdobą stołów, szczególnie gdy wybierzesz wzór o podobnym designie co zawieszki na alkohol i kolorystyce zbliżonej do kwiatów oraz oprawy tortu. To nie wszystko. Te niewielkie – tylko z pozoru nieistotne – kartki ułatwią Ci rozmieszczenie gości przy stolikach; a żeby było to jeszcze łatwiejsze, możesz przy wejściu na salę ustawić tablicę z planem winietek. Jeśli na papeterii umieścisz podziękowanie dla przybyłych osób, będą one także wspaniałą pamiątką dla członków Twojej rodziny i znajomych.