Hodował konopie za stodołą w okolicach Augustowa - 32-latek stanie przed sądem

1 min czytania
Hodował konopie za stodołą w okolicach Augustowa - 32-latek stanie przed sądem

Policja zabezpieczyła trzy krzewy konopi przy stodolach jednej z posesji w powiecie augustowskim; właściciel tłumaczył się, że to „samosiejki”, teraz grozi mu do 3 lat więzienia.

  • Augustów patrz na szczegóły sprawy
  • Weź pod uwagę zeznanie i dowody
  • Od policji oczekuj wyjaśnień i procesu

Augustów patrz na szczegóły sprawy

Augustowscy kryminalni podczas działań na terenie jednej z posesji w powiecie augustowskim zabezpieczyli trzy rośliny konopi indyjskich. Rośliny rosły za stodołą w różnym stadium wzrostu — miały od około 150 do 230 centymetrów wysokości. Funkcjonariusze przeszukali mieszkanie i budynki gospodarcze, po czym zatrzymali 32-letniego właściciela posesji jako osobę podejrzaną o nielegalną uprawę.

Weź pod uwagę zeznanie i dowody

Mężczyzna tłumaczył funkcjonariuszom, że znalezione rośliny to „samosiejki”.

“samosiejki” — 32-latek
Policja zabezpieczyła rośliny i materiały dowodowe, a sprawa trafi do sądu. Za uprawę konopi indyjskich kodeks karny przewiduje karę pozbawienia wolności do 3 lat. Decyzję o dalszym losie podejmie sąd na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego.

Od policji oczekuj wyjaśnień i procesu

Informacje o sprawie przekazali augustowscy funkcjonariusze kryminalni. To oni prowadzą śledztwo i będą przedstawiać zarzuty prokuraturze. Mieszkaniec powiatu augustowskiego odpowie przed wymiarem sprawiedliwości, a lokalne procedury i ustalenia policji zadecydują o przebiegu postępowania.

na podstawie: Powiat Augustowski.

Autor: krystian