Augustów - policja odzyskała skradzione Audi, 27-latek zatrzymany

Szybka reakcja augustowskich kryminalnych zakończyła się odnalezieniem Audi i zatrzymaniem 27-latka; mężczyźnie grozi do 5 lat więzienia.
- Zobacz jak działa policja w Augustowie
- Poznaj szczegóły kradzieży i zatrzymania
- Sprawdź efekty pracy augustowskich kryminalnych
Zobacz jak działa policja w Augustowie
W nocy z soboty na niedzielę właścicielka Audi zgłosiła policji, że rano samochodu już nie ma na posesji w powiecie augustowskim. Jak ustalili funkcjonariusze, pojazd nie był zamknięty, a w stacyjce znajdowały się kluczyki. Straty oszacowano na 10 000 zł. Dzięki szybkim ustaleniom kryminalnych sprawa przybrała szybki obrót i policjanci szybko wskazali potencjalnego sprawcę.
Poznaj szczegóły kradzieży i zatrzymania
Za kradzieżą okazał się stały pracownik gospodarstwa, 27-letni mężczyzna. Tłumaczył policji, że przyjechał do pracy, ale nie zaakceptował warunków i kiedy właściciel odmówił odwiezienia go na powrotny autobus, w nocy postanowił zabrać auto, by wrócić nim do domu. Skradziony samochód został odnaleziony na terenie powiatu kolneńskiego, a zatrzymany usłyszał zarzut kradzieży pojazdu. Za takie przestępstwo grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.
Sprawdź efekty pracy augustowskich kryminalnych
Funkcjonariusze podkreślają, że szybkie działania i doświadczenie kryminalnych pozwoliły nie tylko odzyskać samochód, ale także pociągnąć sprawcę do odpowiedzialności. To kolejny przypadek, w którym sprawne śledztwo policji skutkuje szybkim rozwiązaniem sprawy i ograniczeniem liczby przestępstw na terenie powiatu.
na podstawie: Starostwo Powiatowe w Augustowie.
Autor: krystian