Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Augustów

Jak otworzyć drzwi zatrzaskowe bez klucza?

Drzwi zatrzaskowe to rozwiązanie szalenie wygodne w dzisiejszych, zabieganych czasach. Drzwi z systemem zatrzaskowym zamkną się za nami automatycznie, więc nie musimy martwić się o to, że w pośpiechu zapomnieliśmy o zamknięciu naszego dobytku na klucz. Co jeśli z jakiegoś powodu zgubiliśmy klucz lub został on zatrzaśnięty w środku mieszkania? Pogotowie zamkowe to jedyne sensowne rozwiązanie w tej sytuacji jeśli liczymy na szybkość i profesjonalizm.

Jak działają drzwi zatrzaskowe?

Drzwi zatrzaskowe to rozwiązanie dość często spotykane w hotelach lub w różnego rodzaju przedsiębiorstwach. Znajduje też zastosowanie również w domach lub mieszkaniach. System ten działa w prosty sposób – po opuszczeniu pomieszczenia lub domu wystarczy, że przymkniemy za sobą lekko drzwi, a one są już zamknięte. W ten sposób odchodzi konieczność używania klucza i mamy pewność, że nasze drzwi są zamknięte i nikt niepowołany nie dostanie się do środka. Jak więc widać zamek zatrzaskowy to rozwiązanie dla osób, które cenią sobie wygodę, ale również dla tych, którzy żyją w pośpiechu i zdarza im się zapomnieć zamknąć za sobą drzwi. W przypadku drzwi zatrzaskowych należy pamiętać tylko o jednej ważnej rzeczy – należy mieć klucz zawsze przy sobie.

Zapoznaj się również z interesującym artykułem na temat: Jak wymienić zamek w drzwiach samochodu?

Jak poradzić sobie w sytuacji z zamkniętymi drzwiami zatrzaskowymi?

Pierwszą opcją jest samodzielna próba otwarcia drzwi. Jednak w przypadku drzwi wejściowych jest to zwykle niemożliwe, ponieważ tego typu drzwi posiadają mocne zabezpieczenia, które uniemożliwiają złodziejowi dostanie się do środka. Jeśli natomiast zatrzasnęły się drzwi w środku mieszkania to istnieje cień szansy, że może obyć się bez wezwania specjalisty. W niektórych starszych konstrukcjach drzwi możliwe jest podważenie zatrzasku, aby móc zwolnić blokadę. Do tego celu można użyć na przykład noża lub innego przyrządu o cienkim końcu. Jeśli jednak nie posiadamy odpowiedniej wiedzy na temat danego typu zamka to lepiej tą kwestię pozostawić profesjonalnemu ślusarzowi, aby zminimalizować ryzyko potencjalnych uszkodzeń zamka i drzwi.

Druga opcja to sięgnięcie po telefon i zamówienie usługi awaryjnego otwierania drzwi. Co ważne – tego typu usługa dostępna jest 24 godziny na dobę, więc w razie problemów zawsze znajdzie się ktoś kto będzie nam w stanie szybko pomóc. Na miejsce przybędzie doświadczony ślusarz, który niezwłocznie rozpocznie pracę mającą na celu odblokowanie zatrzaśniętych drzwi. Dysponując odpowiednimi narzędziami dokona odblokowania zamka i zwolnienia blokady drzwi umożliwiając dostanie się do mieszkania lub domu.