Jak się pozbyć cellulitu? Poznaj zabieg antycellulitowy i wyszczuplający Onda

Choć cellulit w pewnym stopniu dotyczy prawie każdej kobiety, to i tak większość z nas nie potrafi się z nim pogodzić, szukając skutecznego sposobu na jego usunięcie. Zastanawiasz się, jak uporać z „pomarańczową skórą”? Poznaj zabieg antycellulitowy i wyszczuplający Onda – mało inwazyjną terapię ujędrniającą innowacyjnymi mikrofalami.

Skąd się bierze cellulit?

W zależności od stopnia zaawansowania cellulit objawia się wyczuwalnymi lub widocznymi grudkami na udach, pośladkach, nogach, brzuchu, ramionach, a nawet na piersiach. Bardzo łatwo go rozpoznać – z wyglądu przypomina swoją teksturą skórkę owoców cytrusowych, stąd jego potoczna nazwa „pomarańczowa skórka”.

Cellulit powstaje w wyniku nagromadzenia i powiększenia komórek tłuszczowych, znajdujących się tuż pod skórą. W momencie zwiększenia ich rozmiaru zaczynają one naciskać na znajdujące się w pobliżu naczynia limfatyczne, utrudniając prawidłowe krążenie. Na skutek tego w skórze gromadzi się więcej wody i toksyn. „Pomarańczowa skórka” ma niekorzystny wpływ na wygląd i zdrowie skóry, nic więc dziwnego, że skuteczny zabieg na cellulit jest tak pożądany.

Onda – skuteczny zabieg na cellulit

Onda to nowatorskie urządzenie marki Deka, które wykorzystuje innowacyjną technologię mikrofalową Coolwaves™ o działaniu antycellulitowym i wyszczuplającym. Jak podkreślają specjaliści z warszawskiej Kliniki Miracki, zabieg antycellulitowy Onda, to niezwykle bezpieczna i skuteczna metoda kompleksowego modelowania sylwetki. Oprócz usuwania cellulitu umożliwia redukcję opornej tkanki tłuszczowej oraz ujędrnienie skóry.

Urządzenie wykorzystuje dwa rodzaje głowic przeznaczonych do nieinwazyjnej penetracji skóry na odpowiedniej głębokości. Wykorzystanie głowicy przeznaczonej do płytszej warstwy umożliwia usuwanie cellulitu oraz ujędrnienie skóry. Głowice o głębszym działaniu przeznaczone są do redukcji tkanki tłuszczowej, znajdującej się w warstwie podskórnej. Wbudowany system chłodzący minimalizuje dolegliwości bólowe. Unikalna technologia, zastosowana w urządzeniu Onda zapewnia wysoki poziom bezpieczeństwa, przy jednoczesnym silnym działaniu terapeutycznym.

Aż 80% emitowanych fal Coolwaves™ trafia prosto w komórki tłuszczowe, a naskórek zostaje pominięty i zabezpieczony przed przegrzaniem. Na skutek tego w tkance tłuszczowej zachodzi zjawisko lipolizy, czyli rozpadu komórek tłuszczowych. Powstałe w tym procesie kwasy tłuszczowe i glicerol zostają zmetabolizowane przez organizm i usunięte na drodze naturalnych procesów fizjologicznych. Jednocześnie pobudzona zostaje synteza kolagenu w skórze, dzięki czemu ciało staje się jędrne, napięte i gładkie.

Kompleksowe modelowanie ciała

Terapię wyszczuplającą urządzeniem Onda wykonuje się w następujących przypadkach:

  • cellulit w każdym stadium zaawansowania;
  • nadmiar tkanki tłuszczowej na brzuchu, udach, pośladkach, plecach oraz innych częściach ciała;
  • tzw. boczki lub oponka na brzuchu;
  • utrata jędrności skóry, np. pod wpływem wieku;
  • wiotka skóra na brzuchu po ciąży lub odchudzaniu;
  • spadek poziomu kolagenu w skórze.

Mikrofalowy zabieg antycellulitowy uderza w sedno problemu i daje bardzo szybkie efekty, które widoczne są już po pierwszej sesji. Urządzenie Onda działa nawet na zaawansowany cellulit i przynosi trwałe rezultaty. Ponadto likwiduje tłuszcz nawet na dużych obszarach, co umożliwia wielowymiarowe modelowanie całego ciała: pośladków, brzucha, pleców, ale też takich miejsc, jak kolana czy ramiona. Odbywa się to bez ryzyka przegrzania tkanek, a w konsekwencji – bez podrażnień skóry.

Optymalne efekty terapii mikrofalami widoczne są po 1-3 miesiącach od pierwszej sesji. Specjaliści zalecają jednak wykonanie serii 4-6 zabiegów w odstępach, co 2-3 tygodnie. Plan leczenia ustalany jest indywidualnie w zależności od grubości tkanki tłuszczowej, stopnia zaawansowania cellulitu oraz ogólnego stanu skóry.

W razie innych pytań, dotyczących nieinwazyjnego wyszczuplania i skutecznej redukcji cellulitu, zapraszamy do kontaktu ze specjalistami z Kliniki Miracki w Warszawie.