Pomoc w nagłych wypadkach podczas podróży

Podróżowanie sprawia wszystkim ogrom przyjemności. Zarówno, jeżeli chodzi o te podróże małe, jak również te ciut większe. Te w kraju, jak również za granicą. Nawet osoby, które mają ściśle ułożony plan podróży doskonale wiedzą, że podczas wyjazdów może dojść do sytuacji niecodziennych. Takich, które mogą zepsuć całe wakacje.

Assistance w ubezpieczeniach turystycznych

Na wypadek wystąpienia takich niekontrolowanych sytuacji, warto zapewnić sobie ubezpieczenie turystyczne z Assistance. Jest to jeden z dodatków, który oferowany jest w polisach turystycznych. Często pomijany ze względu na swoją niewielką wartość. Czasem może jednak okazać się, że ta najmniej wartościowa rzecz jest w stanie przywrócić spokojny rytm całym wakacjom.

Assistance to tak naprawdę pomoc w nagłych wypadkach podczas podróży. I to jest takie wsparcie, które działa przez 24h na dobę. Niezależnie od tego, w jakim kraju się człowiek znajduje. Wystarczy tylko jeden telefon do centrum alarmowego, aby wdrożyć całkowitą procedurę postępowania.

Podstawowa i rozbudowana wersja Assistance

Assistance w polisie wyjazdowej oferowane jest w wersji podstawowej i rozbudowanej. W związku z tym, że jest to dodatek, który nie jest uregulowany żadnymi przepisami, towarzystwo ubezpieczeniowe samodzielnie decyduje o tym, jaki zakres ochrony zapewnić. Można jednak wskazać kilka czynników, które obecne jest w ochronie - niezależnie od tego, z jakim dokładnie ubezpieczycielem ma się do czynienia. Zalicza się do nich:

  • całodobowy dyżur telefoniczny w centrum alarmowym,
  • pomoc w skontaktowaniu się z bliską osobą,
  • pomoc w przypadku kradzieży lub utraty dokumentów,
  • pomoc w odzyskaniu i ponownym wysłaniu bagażu,
  • bieżące przekazywanie informacji - zarówno, jeżeli chodzi o ubezpieczonego, jak również jego bliskich,
  • opieka nad małoletnimi dziećmi Ubezpieczonego, jeżeli ten trafi nagle do szpitala, czy też umrze. W tym przypadku opieka następuje do momentu, aż do kraju przybędą osoby będące w stanie przejąć kontrolę nad dziećmi.

O innych elementach nie ma co dyskutować, ponieważ zależne są one dokładnie od oferty polisy turystycznej, którą będzie chciało się wykupić. Pod uwagę brany jest również kraj docelowy, gdzie ma się odbyć podróż.

Pomoc w podróży

Na ogół taka nagła pomoc w podróży się nie przydaje. Chociaż, nie oznacza to faktu, że taka pomoc jest wcale niepotrzebna. Bywają takie sytuacje, że niespodziewanie dochodzi do wydarzenia, a turysta zostaje pozostawiony samemu sobie. Gorzej, jeżeli sytuacja ta dotyka także jego bliskich. Chociażby z tego względu warto pomyśleć o takiej dodatkowej ochronie nagłej pomocy w podróży. W razie wystąpienia jakichkolwiek komplikacji, rodzina Ubezpieczonego, przy wsparciu ubezpieczalni będzie wiedziała jak ma działać, aby jak najszybciej pozbyć się kłopotliwej sytuacji. Tym bardziej, że w dużej mierze przeszkodą załatwieniu wszystkich formalności jest bariera językowa. Uda się ją na pewno pokonać przy wsparciu towarzystwa ubezpieczeniowego, odpowiedzialnego za polisę podróżną.