Najbliższy weekend będzie pełen wydarzeń! Kilka koncertów, międzynarodowa impreza sportowa na wodzie oraz Festiwal „Lipcowi”, to tylko część planu atrakcji. Już w tę niedzielę jedna z największych imprez tego lata – przy Amfiteatrze koncert gwiazd Wakacyjnej Trasy Dwójki. A wcześniej siedemnaste Motorowodne Mistrzostwa Świata na jeziorze Necko, koncert laureatki Opola Natalii Zastępy na uroczystym odsłonięciu ławeczki Marii Koterbskiej, koncert na Błoniach w ramach festiwalu „Lipcowi” oraz kilkanaście innych wydarzeń. Każdy może znaleźć coś dla siebie – sprawdź przygotowaną przez nas rozpiskę!

Piątek

Weekend warto rozpocząć od parady łodzi ulicami Augustowa, którą zaplanowano na godz. 18.00. To okazja do zobaczenia z bliska wodnych bolidów i rozmowy z zawodnikami tegorocznych Mistrzostw Świata Orlen Necko Endurance. O godz. 19.00 na Rynku Zygmunta Augusta oficjalnie otworzymy zawody.

Piątkowy wieczór to również moc koncertów w Augustowie. O godz. 19.00 wieczór z muzyką szantową i żeglarską w Hotelu Warszawa oraz koncert grupy Dobre Wrażenie w Augustowskiej Piwnicy Artystycznej Park Pub. Godzinę później Granie w Bramie – w MDK wystąpi zespół Heima. Za to o 21:00 w Nowej Szekli koncert zespołu Future Folk.

Sobota

Już o godz. 9.00 na jeziorze Necko rozpoczniemy pierwszy dzień zmagań w ramach Motorowodnych Mistrzostwach Świata Orlen Necko Endurance.

O godz. 10.00 na Rynku Zygmunta Augusta odbędzie się piknik edukacyjny w ramach festiwalu „Lipcowi” organizowanego przez Instytut Pileckiego w Augustowie.

Sobotni poranek będzie relacjonowany na żywo w programie telewizyjnym „Pytanie na śniadanie”.

O godz. 19.00 na tarasie widokowym nad jeziorem Necko uroczyście odsłonimy ławeczkę i rzeźbę wielkiej damy polskiej piosenki, autorki szlagieru „Augustowskie noce” – Marii Koterbskiej. Specjalnie dla augustowian wystąpi laureatka Opola Natalia Zastępa, która przygotowała dla nas wyjątkową, muzyczną niespodziankę.

Również o 19.00 w Hotelu Warszawa koncert z cyklu Akustycznie nad Neckiem. Natomiast w Leśnym Zakątku Kultury „Zdrowa Zośka” recital Krystyny Tkacz.

O 20:30 na Błoniach rozpocznie się koncert w ramach festiwalu „Lipcowi” z okazji 77. Rocznicy Obławy Augustowskiej. Wystąpią m.in. Żurkowski, Swiernialis, Cichy, MeekOh Why?, Anna Andrzejewska i Olena Yanchuk-Rosava.


Niedziela

O godz. 11.00 na jeziorze Necko rozpoczniemy ostatni dzień rywalizacji w ramach Orlen Necko Endurance. Na 18.00 zaplanowaliśmy wręczenie pucharów i zamknięcie zawodów.

O godz. 19:00 rozpocznie się koncert gwiazd w ramach Wakacyjnej Trasy Dwójki. Wystąpią m.in. In-Grid, Golec Uorkiestra, Joanna Moro, Francesco Monte, Czadoman, Tre Voci, Sienna Gospel Choir, czy Mikołaj Krawczyk. Wstęp na koncert będzie wolny, nie obowiązują żadne bilety.

Na zakończenie weekendu o godz. 20.30 w niedzielę polecamy projekcję filmu „Nazajutrz” na podwórzu MDK w ramach festiwalu „Lipcowi”.


Rozpiska na ten weekend

Piątek
18:00 - Parada łodzi Orlen Necko Endurance - Rynek Zygmunta Augusta
19:00 - Prezentacja teamów Orlen Necko Endurance - Rynek Zygmunta Augusta
19:00 - Szanty nad Neckiem - Hotel Warszawa
19:00 - Koncert zespołu "Dobre Wrażenie" - Augustowska Piwnica Artystyczna Park Pub
20:00 - Koncert z cyklu "Granie w Bramie" zespołu "Heima" - Sala Widowiskowa MDK

Sobota
9:00 - Rozpoczęcie pierwszego dnia zawodów Orlen Necko Endurance - Jezioro Necko
10:00 - Piknik edykacyjny w ramach festiwalu "Lipcowi" - Rynek Zygmunta Augusta
19:00 - Koncert Natalii Zastępy i uroczyste odsłonięcie rzeźby i multimedialnej ławeczki Marii Koterbskiej - Taras widokowy nad jeziorem Necko
19:00 - Koncert z cyklu "Akustycznie nad Neckiem" - Hotel Warszawa
19:00 - Recital Krystyny Tkacz pt. "W drodze pod wiatr" - Leśny Zakątek kultury "Zdrowa Zośka"
20:30 - Koncert w ramach festiwalu "Lipcowi" z okazji 77. Rocznicy Obławy Augustowskiej - Błonia nad rzeką Nettąni

Niedziela
11:00 - Rozpoczęcie drugiego dnia zawodów Orlen Necko Endurance - Jezioro Necko
19:00 - Koncert gwiazd w ramach Wakacyjnej Trasy Dwójki - Teren przy Amfiteatrze
20:30 - Projekcja filmu dokumentalnego Instytutu Pileckiego "Nazajutrz" - Podwórze MDK