Nadchodzi długi weekend. Zobaczcie, co Augustów przygotował dla Was na najbliższe kilka dni. Przed nami kolejna edycja Festiwalu Augustowski Uliczny GO-Teatr, widowiskowe zawody w skokach na nartach wodnych Lotto Netta Cup. Do naszego miasta już po raz trzeci zawitają Food Trucki, które zabiorą mieszkańców w kulinarną podróż dookoła świata. Fani motoryzacji na pewno czekają na zlot samochodów ACS - Augustów Car Spotting. Fanów dobrego brzmienia zapraszamy na "Augustoff Live Festival" czyli czterodniowe muzyczne święto, które będzie świetną okazją do spotkań z alternatywnym brzmieniem w różnorodnym wydaniu. Ponadto czekają na nas obchody Święta Wojska Polskiego i wiele innych wydarzeń. Sprawdź weekendowy plan wydarzeń!

Piątek

Piątkowy wieczór to moc koncertów w Augustowie. Na pewno znajdzie coś dla siebie. O godz. 19.00 wieczór z muzyką szantową i żeglarską w Hotelu Warszawa. O godz. 19:30 kameralny koncert na statku w ramach Augustoff Live Festival rozpocznie Spięty z grupy Lao Che, której nie trzeba przedstawiać fanom polskiego rocka.

O 20:00 w Augustowskiej Piwnicy Artystycznej recital "Noc szarlatanów w świetle świec" Wojtka Straszyńskiego oraz Grzegorza Bogdana. Za to o 21:00 w Nowej Szekli zagra Rui Carlos Ferreira - były członek zespołu Bad Boys Blue.

Sobota

Sobota zapowiada się wyjątkowo smacznie! O 12:00 rozpocznie się III Festiwal Smaków Food Trucków w Augustowie na parkingu przy ulicy Hotelowej (w pobliżu wyciągu nart wodnych POSTIW). W kulinarną podróż po różnych smakach świata zabiorą nas Food Trucki, które przyjadą na imprezę organizowaną w ramach ACS - Augustów Car Spotting. Zlot fanów samochodów to również stunt show - pokaz niesamowitych aut oraz konkursy dla uczestników. Start największej imprezy motoryzacyjnej w roku o 15:00.

Sobota to też konkurs widowiskowych skoków na nartach wodnych Lotto Netta Cup. Zawody na rzece Netta będzie można oglądać z bulwarów na wysokości hotelu Karmel. To niepowtarzalna okazja, aby z bliska podziwiać czołowych narciarzy wodnych w akcji. Będzie pokaz skoków dziennych i nocnych. Otwarcie niezwykle ciekawej i efektownej imprezy o 15:30.

Sobotni wieczór to także dwa koncerty w Augustowie. O 19:00 w przystani przy Hotelu Warszawa koncert "Akustycznie nad Neckiem". Również o 19:00 koncert w sali widowiskowej MDK w ramach "Augustoff Live Festival".

Niedziela

Niedziela to drugi dzień Festiwalu Smaków Food Trucków i szansa, aby spróbować orientalnych dań rodem z Tajlandii, Meksyku, Gruzji i Hiszpanii. Fani street foodu będą zadowoleni.

O 11:00 wystartuje V Augustowski Uliczny GO-Teatr! Tego dnia Plac przy Amfiteatrze oraz Rynek Zygmunta Augusta staną się ogromnymi scenami teatralnymi, na których wystąpią rozmaite grupy. W każdej chwili możesz stać się jednocześnie widzem lub aktorem. Warto dać się wciągnąć w magiczny świat sztuki. Jeżeli nigdy nie dane Ci było uczestniczyć w ulicznym przedstawieniu teatralnym, to nie przegap takiej szansy!

O 19:00 w sali widowiskowej MDK retransmisja koncertu Luciano Pavarottiego z Hyde Parku w Londynie, zorganizowana w ramach Augustoff Live Festival. O 21:00 koncert T-Love. Legenda polskiej muzyki zagra koncert w Nowej Szekli.

Poniedziałek

Poniedziałek to ostatni dzień długiego weekendu i równocześnie ostatni dzień Augustoff Live Festiwal. O 19:00 w sali widowiskowej MDK zagra Bokka. Jeden z najbardziej tajemniczych polskich zespołów, który specjalizuje się w muzyce elektronicznej.

15 sierpnia to również Święto Wojska Polskiego oraz 10. rocznica reaktywowania Polskiej Organizacji Wojskowej. W ramach organizowanych w Augustowie obchodów o godz. 12:00 w Bazylice Mniejsej pw. NSJ odbędzie się Msza Święta w inencji Ojczyzny i P.O.W.

O godz. 13:30 rozpocznie się uroczysty apel pod Pomnikiem Marszałka Józefa Piłsudskiego. O godz. 15:00 z Augustowa do Bakaniuka wyruszy X Marsz Szlakiem Powstania Sejneńskiego. O godz. 20:00 zaplanowano uroczyste złożenie kwiatów i zapalenie zniczy pod Krzyżem P.O.W. w Kuriankach Pierwszych.

Skrótowy plan wydarzeń:

Piątek

19:00 - Koncert: Szanty nad Neckiem - Hotel Warszawa
19:30 - Augustoff Live Festival: Spięty - Koncert na statku
20:00 - Recital "Noc szarlatanów w świetle świec" - Park Pub
21:00 - Koncert: Rui Carlos Ferreira - Nowa Szekla

Sobota

12:00 - Festiwal Smaków Food Trucków - Parking POSTIW
15:00 - ACS Augustów Car Spotting: Zlot fanów samochodów - Parking POSTIW
15:30 - Lotto Netta Cup: Skoki narciarzy wodnych - Rzeka Netta
19:00 - Koncert: Akustycznie nad Neckiem - Hotel Warszawa
19:30 - Augustoff Live Festival: The Very Polish Cut-Outs - Sala widowiskowa MDK

Niedziela

11:00 - V Augustowski Uliczny GO-Teatr - Parking POSTIW
12:00 - Festiwal Smaków Food Trucków - Parking POSTIW
19:00 - Augustoff Live Festival: Retransmisja koncertu z Hyde Parku: Luciano Pavarotti - Sala widowiskowa MDK
21:00 - Koncert: T-Love - Nowa Szekla

Poniedziałek

12:00 - Msza Święta w Intencji Ojczyzny i P.O.W. - Bazylika Mniejsza pw. NSJ
13:30 - Obchody Święta Wojska Polskiego - Pomnik Marszałka Józefa Piłsudskiego
19:00 - Augustoff Live Festival: BOKKA - Sala widowiskowa MDK