ROADPOL Safety Days to działania Policji ruchu drogowego, których celem jest przede wszystkim promowanie bezpiecznego zachowania oraz przestrzegania przepisów ruchu drogowego. Każdego dnia na europejskich drogach ginie 70 osób, dlatego dążymy, aby zgodnie z WIZJĄ ZERO, przynajmniej jednego dnia było zero ofiar śmiertelnych w wypadkach drogowych.

Augustowscy policjanci przyłączyli się do ogólnopolskich działań prędkość zorganizowanych w ramach ROADPOL Safety Days. Podczas tych działań mundurowi zwracali szczególną uwagę na prędkość, z jaką poruszają się kierowcy. Jednak tym razem do kontroli zatrzymywani byli nie tylko kierowcy łamiący przepisy ruchu drogowego, ale również ci, którzy jeżdżą przepisowo. Mundurowi za wzorowe zachowania i jazdę z prawidłową prędkością nagradzali kierowców policyjnymi gadżetami.

Tylko tego dnia policjanci z augustowskiej drogówki skontrolowali 55 pojazdów. Ujawnili 51 wykroczeń, z czego 45 dotyczyło przekroczenia dozwolonej prędkości. Aż 24 przekroczenia prędkości zostały ujawnione w rejonie przejść dla pieszych.