MIDORICON 2025 w Miejskim Domu Kultury - cały dzień cosplayu, anime, konkursów

W sobotę 29 listopada 2025 Augustów zamieni się na jeden dzień w centrum fanów anime, mangi i cosplayu – Miejski Dom Kultury (Rynek Zygmunta Augusta 9) otworzy drzwi o 10:00. Organizatorzy zapowiadają panele, warsztaty, strefy gier i konkursy, a udział we wszystkich atrakcjach jest bezpłatny. To propozycja dla młodzieży i wszystkich, którzy chcą spędzić dzień w popkulturowym klimacie.
- Program MIDORICONU w Miejskim Domu Kultury
- Panele, warsztaty i kto poprowadzi rozmowy
- Ruch i wydarzenie dla Augustowa
Program MIDORICONU w Miejskim Domu Kultury
Impreza rozpoczyna się o 10:00 (wejście od Rynku lub od Kościelnej). W planie są między innymi: otwarcie strefy stoisk i punktu informacji, pokój karaoke (start 10:30), pokój planszówek we współpracy z Mrocznym Bractwem (od 11:00) oraz czytelnia mang przygotowana przez Miejską Bibliotekę Publiczną (od 11:00). Na głównej scenie przewidziano konkurs Screenówek (11:00), konkurs Openingów (12:30), pokaz tańca Kawai Collective (14:00) oraz spotkanie z cosplayerką Patrycją Konkało (15:00). Finał dnia to konkurs Cosplay o 16:00.
Panele, warsztaty i kto poprowadzi rozmowy
W programie paneli znajdują się tematy od kultury japońskiej po praktyczne porady podróżnicze. W salach I piętra będą prowadzący: Ola Popek (panele o japońskich zwyczajach i typologii krwi), Edwin Sieredziński (o teoriach życia pozaziemskiego), Ryotaro Sakamoto (warsztaty kaligrafii), Michał Wiśniewski (Zombie Survival) oraz Mateusz Rutkowski (o otwartym świecie w grach). W innych blokach pojawią się: Wiktoria Rółkowska, Konrad Milanowski, Kasia i Wojtek Grabowscy, Wojtek TopGar Grabowski oraz Ełcki Klub Fantastyki „Kikimora”. Warsztaty kaligrafii wymagają zapisu wyłącznie podczas konwentu w punkcie info w Małej Galerii APK.
Ruch i wydarzenie dla Augustowa
Organizatorem jest Augustowskie Placówki Kultury (APK), udział we wszystkich panelach i konkursach jest bezpłatny, a szczegóły i pełny harmonogram dostępne są na profilu wydarzenia na Facebooku i stronie organizatora. Informacje i rezerwacje pod numerem 790 228 560. Wstęp wolny.
na podstawie: Gmina Miasto Augustów.
Autor: krystian

