Zestaw klocków – idealny prezent dla dziecka

Zestaw klocków jest prezentem, który ma wiele zalet. Układanki potrafią przede wszystkim mocno zaangażować i zapewnić wielogodzinną zabawę, ale to nie jedyne atuty takiego podarku. Składanie klocków jest również aktywnością o walorach edukacyjnych oraz rozwojowych. Jakie układanki będą dobrym pomysłem na prezent dla dziecka?

Klocki do składania – dlaczego warto kupić je dziecku?

Zestawy klocków zazwyczaj kojarzą się z chłopcami, ale tak naprawdę są to akcesoria, które warto sprezentować każdemu dziecku. Wszystko dlatego, że klocki jednocześnie bawią, uczą, a także rozwijają wyobraźnię czy nawet umiejętności społeczne.

Jedną z największych zalet układanek jest to, że ćwiczą one małą motorykę dziecka. Chodzi tu głównie o ruchy palców, dłoni oraz nadgarstków, które aktywnie wykorzystuje się podczas wznoszenia budowli. Z tego względu w trakcie tworzenia wież, domków czy innych konstrukcji dziecko może świetnie wytrenować swoją koordynację wzrokowo-ruchową.

Klocki są też dobrym rozwiązaniem do ćwiczenia koncentracji malucha. Składanie budowli nie jest krótkim procesem, a więc taka zabawa może okazać się treningiem wytrzymałości dla dzieci, które szybko ulegają znudzeniu. Jeśli zaangażują się w układanie, to będą musiały wykrzesać z siebie odrobinę skupienia oraz kreatywności.

Dodatkowo podczas składania klocków najmłodsze szkraby mają okazję do podejmowania własnych, świadomych decyzji, które mogą nieść za sobą konsekwencje (np. zawalenia konstrukcji). Wszystko to sprawia, że dzieci uruchamiają wyobraźnię, a także rozwijają umiejętności logicznego myślenia.

Jakie klocki wybrać na prezent? Oryginalność ma znaczenie!

W sklepach z zabawkami dostępnych jest wiele różnych klocków. Jednak zazwyczaj mają one dość oklepane motywy – służą do budowy domków, klasycznych samochodów czy zwierzątek. Kupując klocki na prezent, warto wybrać coś bardziej oryginalnego!

Czymś takim jest zestaw klocków „Sortownia” InPost, który można znaleźć w sklepie Out Of The Box. Komplet jest dostępny na stronie internetowej pod adresem: https://outofthebox.pl/produkt/sortownia/. Wyjątkowość zabawkowej sortowni wynika z tego, że umożliwia ona zajrzenie za kulisy kurierskiej pracy. Przy składaniu budowli z 747 klocków można poznać tajemnicze drogi, które przemierza paczka, zanim trafi pod wskazany adres. Taka zabawa będzie więc zarówno treningiem manualnym, jak i ćwiczeniem skupienia oraz ciekawym doświadczeniem edukacyjnym.

Kiedy oddział sortowni zostanie już zbudowany, warto pobawić się jeszcze w samego kuriera i porozwozić przesyłki. Przydadzą się do tego klocki Paczkomat InPost z samochodem eko lub klocki Ciężarówka. Wszystkie te zestawy można znaleźć w sklepie Out Of The Box. Są one uniwersalne, dzięki czemu dzieci powyżej 8 lat są w stanie łączyć je oraz dowolnie mieszać. Zabawy starczy więc na długie godziny.

Klocki do składania – dlaczego warto kupić je dziecku?