Perfekcyjny wieczór z DKF KINOCHŁON: film „Perfect Days” w kinie „Iskra” 27 czerwca
Zanurz się w magii codzienności! DKF KINOCHŁON zaprasza na wyjątkowy seans filmowy, który przeniesie widzów do współczesnego Tokio. Zarezerwuj sobie wieczór 27 czerwca 2024 i dołącz do nas w kinie „Iskra”!
  1. Seans filmu „Perfect Days” Wima Wendersa
  2. Spotkanie z krytykiem filmowym Łukaszem Mańkowskim
  3. Dyskusja prowadzona przez Tomasza Adamskiego
  4. Informacje o biletach i rezerwacjach

Dyskusyjny Klub Filmowy KINOCHŁON przygotował dla swoich widzów nie lada gratkę. Już w czwartek, 27 czerwca 2024 roku, o godzinie 18:30 w kinie „Iskra” odbędzie się pokaz filmu „Perfect Days” w reżyserii Wima Wendersa. To niepowtarzalna okazja, by zanurzyć się w świat współczesnego Tokio i poznać historię Hirayamy – małomównego, zamkniętego w sobie, lecz przepełnionego miłością do świata mężczyzny.

„Perfect Days” to film, który z pewnością przypadnie do gustu miłośnikom tzw. slowcinema. Obraz hipnotyzuje i relaksuje jednocześnie, a dzięki genialnej grze Kōji Yakusho, nagrodzonego na festiwalu w Cannes, widzowie będą mogli zanurzyć się w codzienne rytuały głównego bohatera. Hirayama, porządkujący miejskie toalety w Tokio, pokazuje nam, jak można odnaleźć piękno i harmonię w najbardziej prozaicznych czynnościach.

Po seansie odbędzie się dyskusja z udziałem Łukasza Mańkowskiego – krytyka filmowego, japonisty i filmoznawcy specjalizującego się w kinie Azji. Mańkowski, który jest również selekcjonerem programowym Festiwalu Pięć Smaków, podzieli się swoją wiedzą i doświadczeniem, a rozmowę poprowadzi Tomasz Adamski, kulturoznawca i filmoznawca z Uniwersytetu w Białymstoku.

„Perfect Days” to nie tylko piękne zdjęcia i doskonale dobrana muzyka, ale także niespieszna narracja codziennych rytuałów, które stają się prawdziwą ucztą dla oka i duszy. To film, który pozwala dostrzec wspaniałość w każdym, nawet najdrobniejszym elemencie otaczającego nas świata.

Serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców do udziału w tym wyjątkowym wydarzeniu. Bilety w cenie 18 zł (normalny) i 12 zł (ulgowy) można rezerwować w Augustowskich Placówkach Kultury oraz na godzinę przed rozpoczęciem seansu w kinie „Iskra”. Dostępne są również karnety na cztery pokazy w cenie 60 zł, ważne przez pół roku.

Nie przegapcie tej okazji, by spędzić wieczór w towarzystwie pasjonatów kina i odkryć piękno codzienności razem z DKF KINOCHŁON!


Gmina Miasto Augustów