Poznaj opinie ekspertów z Agaty – Twoje wnętrze w najlepszych rękach!

Czeka Cię zmiana wystroju wnętrza? Samodzielna aranżacja pochłania niesłychanie dużo czasu i energii, a w sieci znajdziesz mnóstwo sprzecznych ze sobą porad. Mamy rozwiązanie! Przedstawiamy opinie specjalistów z Agaty, które ułatwią Ci to zadanie.

Maksymalnie wykorzystaj wolną przestrzeń

Właściwe zaplanowanie przestrzeni to bardzo ważna kwestia, zwłaszcza gdy Twój metraż i tak jest niewielki – dlatego korzystaj z wszelkich rozwiązań ułatwiających to zadanie. Jednym z nich są meble modułowe, które umożliwiają dopasowanie zabudowy do indywidualnych potrzeb. Pozwoli Ci to maksymalnie wykorzystać miejsce, nawet w narożnikach.

Warto też wiedzieć, jak użyteczne są dodatkowe sposoby organizowania przestrzeni – wewnątrz szafek. Tego typu rozwiązania to m.in. systemy cargo do kuchni, pojemniki do przechowywania żywności i materiałowe organizery do garderoby. Dzięki nim dobrze wykorzystasz wolne miejsce i łatwiej będzie Ci utrzymać porządek.

Nie bój się eksperymentów, ufaj intuicji

Niektórzy zapominają, że podczas projektowania wnętrza najważniejsze nie jest podążanie za trendami, a kierowanie się własnym gustem i intuicją. Jeśli zazwyczaj wybierasz meble w „bezpiecznych”, subtelnych kolorach, ale coś podpowiada Ci, że ruda sofa z welurową tapicerką idealnie wkomponuje się w klimat Twojego salonu, po prostu ją kup. Kiedy już zaczniesz kierować się intuicją, otoczą Cię przedmioty, które naprawdę lubisz, a wnętrze zyska unikalny styl, odzwierciedlający Twoją osobowość.

Pamiętaj, że nawet jeśli zakup okaże się pomyłką, możesz skorzystać z opcji zwrotu. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w artykule na stronie marczak.me, gdzie autor dzieli się opinią o Agacie.

Czasem wystarczą małe zmiany

Znudziło Ci się Twoje wnętrze i marzysz o zmianie? Zanim kupisz materiały budowlane i zaczniesz generalny remont, zastanów się, czy tak radykalne działania są konieczne. Mądra maksyma, wypowiedziana z resztą przez pewnego architekta, głosi, że „mniej znaczy więcej”. Tak jest też z metamorfozą w mieszkaniu. Eksperci podpowiadają, że lepiej zacząć od czegoś niewielkiego, np. zainwestować w nowe poduszki na kanapę, narzutę, zasłony czy oświetlenie, a różnica będzie widoczna gołym okiem. Jeśli to dla Ciebie zbyt mało, pomyśl o zmianie ustawienia mebli.

Eksperci z Agaty znają się na rzeczy! Skorzystaj z powyższych rad, a uchroni Cię to przed aranżacyjnymi wpadkami i niepotrzebnym stresem.