Stadion w Augustowie nabiera olimpijskiego blasku: intensywne prace trwają
Modernizacja stadionu miejskiego przy Tytoniowej wchodzi w decydującą fazę. Nowoczesne obiekty sportowe już wkrótce będą dostępne dla mieszkańców, a prace przebiegają zgodnie z planem. Wiosną przyszłego roku młodzi sportowcy oraz mieszkańcy będą mogli cieszyć się nowymi boiskami i infrastrukturą o europejskich standardach.

Rewolucja na stadionie miejskim: koniec ery przestarzałych obiektów

Stadion miejski przy Tytoniowej przechodzi prawdziwą metamorfozę. Dotychczasowe żużlowe bieżnie i wyeksploatowane trybuny odchodzą w zapomnienie, a na ich miejscu powstaje nowoczesny kompleks sportowy. Zakończono już większość prac budowlanych, a na nowym stadionie znajdą się m.in. pełnowymiarowe boisko do piłki nożnej, boisko ze sztuczną nawierzchnią, korty tenisowe oraz stanowiska do lekkiej atletyki. Wszystko to zostanie uzupełnione o nowy budynek z szatniami oraz zadaszone trybuny.

Prace przebiegają sprawnie i zgodnie z harmonogramem, a finał inwestycji zbliża się z każdym dniem. Nowoczesny stadion ma być dostępny dla mieszkańców już wczesną wiosną przyszłego roku. Będzie to miejsce, gdzie młodzi piłkarze będą mogli rozwijać swoje umiejętności, a lekkoatleci przygotowywać się do sezonu w odpowiednich warunkach. Mieszkańcy będą mieli również możliwość korzystania z obiektu o najwyższych europejskich standardach.

Program Olimpijski Augustów: inwestycje w sport i rekreację

Realizacja tej inwestycji jest częścią szerszego programu "Olimpijski Augustów", na który miasto pozyskało rekordowe 30 milionów złotych. Program obejmuje nie tylko modernizację stadionu, ale także remont bloku sportowego w Szkole Podstawowej nr 3 oraz budowę placu zabaw na Błoniach i pumptracku przy Bazie Sportów Wodnych. Codziennie setki mieszkańców korzystają z tych nowych obiektów, co pokazuje, jak ważne są tego typu inwestycje dla lokalnej społeczności.

Burmistrz Miasta Augustowa, Mirosław Karolczuk, podkreśla znaczenie tych inwestycji: "Cieszę się, że prace na kolejnej inwestycji przebiegają sprawnie. Wybudowanie nowego stadionu będzie przełomowe dla rozwoju sportowców w naszym mieście. Nareszcie do historii odejdą żużlowe bieżnie, przestarzałe trybuny czy wyeksploatowane wyposażenie. Zapewnimy godne warunki dla przyszłych pokoleń. Liczę na to, że ten obiekt zachęci mieszkańców do dodatkowych aktywności."

Nowy stadion ku pamięci Jolanty Sowól

Nie tylko nowoczesność i funkcjonalność są ważne w przypadku nowego stadionu. Burmistrz Miasta Augustowa już dwa lata temu zadeklarował, że obiekt będzie nosił imię Ś.P. Jolanty Sowól, zasłużonej trenerki, która wychowała kilka pokoleń mistrzów. Jolanta Sowól była nie tylko trenerem, ale także mentorem, wsparciem i przewodnikiem dla młodych sportowców. Nowoczesny stadion będzie hołdem dla jej pracy i zaangażowania, przypominając o tych, którzy na zawsze pozostaną w sercach mieszkańców.

Sport buduje ducha fair play, uczy dyscypliny i zaangażowania. Nowoczesny stadion przy Tytoniowej będzie miejscem, gdzie te wartości będą mogły być pielęgnowane i rozwijane. Dzięki tej inwestycji młodzi sportowcy będą mieli możliwość trenowania w godnych warunkach, a mieszkańcy będą mogli aktywnie spędzać czas na obiekcie, który spełnia najwyższe standardy.


Według informacji z: UM Augustów