Bezpieczne ferie w Augustowie z policjantami sprawdź, co warto wiedzieć!

Ferie zimowe w pełni, a augustowscy policjanci nie próżnują! W ramach akcji Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku” mundurowi spotykają się z dziećmi i młodzieżą, aby zapewnić im bezpieczne chwile na świeżym powietrzu. Jakie zasady bezpieczeństwa są kluczowe podczas zimowych zabaw? Oto szczegóły!
- Augustów stawia na bezpieczeństwo dzieci podczas ferii
- Konkursy i warsztaty dla młodych mieszkańców Augustowa
Augustów stawia na bezpieczeństwo dzieci podczas ferii
Półmetek ferii zimowych to czas radości i beztroski dla najmłodszych, jednak augustowscy policjanci dbają o to, by ten okres był również bezpieczny. Mundurowi organizują spotkania z uczestnikami zimowych wypoczynków, podczas których omawiają zasady bezpiecznych zabaw na świeżym powietrzu. Wskazówki dotyczące wyboru odpowiednich miejsc do zabawy oraz zachowania w sytuacjach zagrożenia są niezwykle istotne. Policjanci podkreślają, jak ważne jest unikanie miejsc blisko ulic czy parkujących samochodów.
Konkursy i warsztaty dla młodych mieszkańców Augustowa
W ramach działań profilaktycznych funkcjonariusze zorganizowali także konkurs dotyczący bezpieczeństwa w Internecie. Adresowany do dzieci korzystających z zimowego wypoczynku, ma na celu zwiększenie świadomości zagrożeń online oraz naukę bezpiecznego korzystania z nowoczesnych technologii. Uczestnicy mieli okazję wziąć udział w teście oraz warsztatach tematycznych, które odbyły się w augustowskiej komendzie. To doskonała okazja, by młodzi internauci zdobyli cenną wiedzę i umiejętności!
Policjanci przypominają również o numerze alarmowym 112 oraz o znaczeniu noszenia elementów odblaskowych, co jest szczególnie ważne w okresie zimowym. Dzięki tym działaniom dzieci mogą cieszyć się feriami w sposób odpowiedzialny i bezpieczny.
Opierając się na: KPP w Augustowie
Ostatnie Artykuły

Cofnął, uderzył i odjechał - w Augustowie miał ponad dwa promile

W hotelu zniknęły telewizory - trop prowadził do 53-latki i trzech mężczyzn

Kładka nad Nettą znów ugrzęzła, a 14 milionów euro wciąż wisi w powietrzu

Autobus linii 1 ominie most na Westerplatte i pojedzie objazdem

Skalpel zamieni kino Iskra w ambientowy seans z obrazem i dźwiękiem

74 wykroczenia i pijany kierowca ciężarówki - taki dzień miała drogówka w Augustowie

Powiat szykuje długą sesję z budżetem, bezpieczeństwem i energetyką

Kładka nad Nettą utknęła w urzędowym labiryncie, a stawką są miliony euro

Augustów na biegowej mapie Polski - mistrzostwa na 10 km już w kwietniu

Pijany 37-latek wtargnął do byłej partnerki - skończył w areszcie

Zaliczka poszła, przyczepa zniknęła - 54-latek z powiatu augustowskiego stracił 1500 zł

W Augustowie wnioski o mieszkanie pokazały, jak napięty jest gminny zasób

Profesjonalne garnki i patelnie w gastronomii – czym różnią się od sprzętu domowego

