Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Augustów

Samodzielna sprzedaż mieszkania - co warto wiedzieć?

Sprzedaż mieszkania jest bardzo poważnym przedsięwzięciem i bardzo ważne jest uniknięcie podstawowych błędów, które mogłyby doprowadzić do naszego końcowego niezadowolenia. Co warto wiedzieć o samodzielnej sprzedaży mieszkania i czy to naprawdę aż tak skomplikowane?

Wiele osób decyduje się samodzielnie dokonać sprzedaży mieszkania, nie chcąc tracić pieniędzy na pomoc pośredników i uznając, że to wcale nie takie trudne i że szybka sprzedaż jest możliwa i jest tylko formalnością. To jednak błędne myślenie, bo sprzedaż mieszkania to dość żmudny proces, niejednokrotnie pełen frustracji i rozczarowań; dlatego dobrze jest uzbroić się w cierpliwość i tak zorganizować sobie czas, aby przygotować się do zdobycia podstawowych informacji na temat samodzielnej sprzedaży mieszkania.

Sprawdź ofertę nowych mieszkań w Podlaskim

Jak zrobić to szybko?

Kiedy decydujemy się na sprzedaż mieszkania, zwykle chcemy znaleźć kupca jak najszybciej i dopiąć wszelkich formalności w ciągu kilku dni lub tygodni. Jeśli faktycznie zależy nam na czasie, powinniśmy wystrzegać się podstawowych błędów, które mogą doprowadzić do poszukiwań kupca ciągnących się latami.

Częstym błędem jest ustalenie zbyt wysokiej ceny. Podczas wyceny mieszkania musimy zwrócić uwagę na wiele czynników- nie tylko dotyczących metrażu budynku. Piekielnie ważna jest lokalizacja oraz standard mieszkania- naturalnym jest, że jeśli jest ono w złym stanie albo w nieatrakcyjnej lokalizacji, cena będzie niestety spadać. Musimy więc wykazać się wyczuciem i znaleźć cenę, która będzie najrozsądniejsza. Zbyt niska nie zadowoli nas, a zbyt wysoka potencjalnego klienta. Kluczem jest równowaga.

Poza ceną, jest jeszcze więcej przeszkód do pokonania, z którymi musimy poradzić sobie sami, jeśli nie zdecydujemy się na pomoc agencji nieruchomości.

Transparentność to podstawa

Nie jest żadną tajemnicą, że nasza oferta musi być możliwie jak najbardziej atrakcyjna. Na rynku jest wiele mieszkań i tym samym jest spora konkurencja. Zadbajmy więc o to, aby nasze ogłoszenie było napisane porządnie- zawierało jak najwięcej szczegółów, przedstawiało wszystko to, o czym my sami chcielibyśmy wiedzieć, gdybyśmy kupowali mieszkanie. Ważne są także zdjęcia- to pierwsza rzecz- może poza ceną- na jaką zwróci się uwagę. Dobrze wykonane zdjęcia powinny przyciągnąć większą uwagę. A jeśli dodatkowo ogłoszenie będzie miało porządny opis, adekwatną cenę, a my będziemy nastawieni pozytywnie- sukces zbliży się do nas kilkukrotnie.