Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Augustów

Masz ciekawy pomysł i chcesz, by Augustów był jeszcze piękniejszy? Już od 15 czerwca będziemy czekać na wasze zgłoszenia w Budżecie Obywatelskim. Razem zdecydujmy jak będzie wyglądał nasz Augustów. To prostsze niż myślisz! Dzięki ABO masz realną szansę na zrealizowanie własnych pomysłów. To Twój wkład w rozwój miasta!

Czym jest Augustowski Budżet Obywatelski?

To specjalnie wydzielona część budżetu Augustowa. Dzięki ABO nasi mieszkańcy mogą dzielić się swoimi pomysłami i bezpośrednio włączyć się w rozwój miasta. Zgłaszanie inicjatyw, promowanie ich wśród mieszkańców i wspólny wybór projektów daje możliwość decydowania o tym, jak będzie wyglądała nasza okolica. Z ABO masz realny wpływ na to, co jeszcze zbudujemy w Augustowie.

- Serdecznie zachęcam mieszkańców Augustowa do zgłaszania swoich projektów i głosowania w Augustowskim Budżecie Obywatelskim. Wasze pomysły są najważniejsze! Zależy mi na tym, żebyśmy razem budowali nasze miasto. Jestem dumny ze wszystkich, wspólnie zrealizowanych inicjatyw i mam pewność, że każda kolejna edycja ABO przyniesie dla miasta wiele dobrego. - Burmistrz Mirosław Karolczuk zachęca mieszkańców do dołączenia do ABO.

Włącz się w rozwój naszego miasta

Mieszkańcy Augustowa mogą zdecydować, na co zostanie przeznaczone 500 tys zł z tegorocznej puli. Czego Twoim zdaniem brakuje w naszym mieście? Marzy Ci się nowy park, siłownia plenerowa, strefa relaksu? Dzięki Augustowskiemu Budżetowi Obywatelskiemu masz wpływ na to, jak będzie wyglądać nasza okolica. To naprawdę proste!

Harmonogram ABO

  • Zbierz 15 podpisów od mieszkańców i złóż wniosek z podpisami między 15 czerwca, a 15 lipca 2021 r.

  • Poczekaj na zakończenie weryfikacji formalno-prawnej. Wyniki analizy zgłoszeń poznasz najpóźniej 16 września 2021 r.

  • Wybierz jeden projekt, który Twoim zdaniem zasługuje na realizację i zagłosuj! Wystarczy, że odwiedzisz stronę www.zmieniamy.augustow.pl lub oddasz swój głos osobiście, za pośrednictwem specjalnego formularza. Masz czas do 18 października 2021 r.

  • Wyniki głosowania poznamy do 29 października 2021 r.

Ty też możesz mieć wpływ na rozwój Augustowa. Działaj razem z nami!

Szczegółowe informacje znajdziesz na www.zmieniamy.augustow.pl lub pod numerem telefonu 87 643 80 65