Liczenie głosów zakończone. Wiemy jakie pomysły cieszyły się największą synmpatią mieszkańców w piątej edycji Augustowskiego Budżetu Obywatelskiego. W 2023 roku zrealizujemy 3 projekty, które zdobyły największą liczbę głosów w swoich kategoriach.

Jeden z dziesięciu

Przez dwa tygodnie augustowianie mogli oddać swój głos na wybraną inicjatywę w ramach 5. edycji Augustowskiego Budżetu Obywatelskiego. Mieszkańcy wybierali jeden z dziesięciu projektów. Pomysłodawcy, jak co roku, popisali się kreatywnością, a augustowianie z pewnością stanęli przed nie lada wyzwaniem wybrania jednego pomysłu.

Ponad 2200 głosów, trzech zwycięzców

Łącznie na 10. projektów oddaliście Państwo ponad dwa tysiące głosów! Przedstawiamy listę trzech pomysłów wskazanych do realizacji:

1. Mini Tężnia w Augustowie – 569 głosów. Koszt: 270 000,00 zł.

2. Kocham - Nie Rozmnażam - Akcja Sterylizacja 2023 - 452 głosy. Koszt : 50 000,00 zł.

3. „BIEGIEM PO ZDROWIE 2023” Meeting sportowy dla dzieci i młodzieży z Augustowa z okazji obchodów Międzynarodowego Dnia Dziecka – 331 głosów. Koszt: 65 000,00 zł.

To kolejna edycja ABO, w której mieszkańcy pokazują troskę o zdrowie - zarówno augustowian, jak i naszych czworonożnych przyjaciół. Takie projekty od początku cieszą się największą liczbą głosów.

Dobry wybór

- Augustów to jego mieszkańcy, a budżet obywatelski to odzwierciedlenie potrzeb augustowian, którzy wspólnie z nami rozwiją Augustów. Dziękuję Wam za to! Zwycięskie projekty to dowód, że liczy się dla Was nasze zdrowie. Cieszę się, że myślicie także o naszym środowisku, o naszym bezpieczeństwie ekologicznym. Miasto tworzymy wszyscy razem i rozwijamy je między innymi poprzez Budżet Obywatelski - powiedział Burmistrz Mirosław Karolczuk.

Pełna lista projektów wraz z liczbą oddanych głosów znajduje się poniżej.