Już w najbliższą niedzielę w Augustowskiej Bazylice Najświętszego Serca Jezusowego odbędzie się koncert Orkiestry Koncertowej Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego. Artyści zapewnią oprawę wieczornej Mszy Świętej, a tuż po jej zakończeniu zaprezentują piękne kolędy. Na koncert zaprasza pochodzący z Augustowa Minister Michał Wiśniewski oraz Mirosław Karolczuk - Burmistrz Augustowa. Przed nami także kilka innych weekendowych wydarzeń, w których warto wziąć udział.

Bogata tradycja

Orkiestra swoją działalność rozpoczęła w czasie II wojny światowej. W jej repertuarze znajdują się programy patriotyczne i estradowe, koncerty muzyki klasycznej i rozrywkowej oraz oprawa mszy świętej. Często zaprasza do współpracy znanych solistów zarówno muzyki rozrywkowej jak i klasycznej. Orkiestra Koncertowa RZAWP od wielu lat bierze udział w tematycznych koncertach i audycjach muzycznych organizowanych dla dzieci i młodzieży przez Filharmonię Narodową w Warszawie. Za swoją działalność artystyczną została uhonorowana m.in. Nagrodą Ministra Obrony Narodowej oraz Nagrodą Ministra Kultury i Sztuki. Dziś Orkiestra Koncertowa RZAWP liczy 55 muzyków. Reprezentacyjnym strojem artystów są stylizowane mundury z epoki Księstwa Warszawskiego.

Koncert w Augustowie

Swoje umiejętności artyści zaprezentują przed augustowianami już w najbliższą niedzielę. Wieczornej Mszy Świętej w Bazylice NSJ będzie towarzyszyła specjalna oprawa muzyczna. Kilka chwil później usłyszymy koncert kolęd.

- W imieniu Pana Ministra Michała Wiśniewskiego oraz swoim serdecznie zapraszam na koncert Orkiestry Koncertowej Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego. Zawodowi muzycy na pewno zagrają dla nas koncert zapierający dech w piersiach. Do zobaczenia - mówi Mirosław Karolczuk - Burmistrz Augustowa

Kolejny weekend bogaty w wydarzenia

Sezon zimowy nie musi oznaczać przerwy w imprezach kulturalnych i sportowych. Augustów daje przykład i zapewnia kolejny weekend bogaty w rozmaite wydarzenia.

Kto z Was skusi się na kąpiel w lodowatej wodzie? W sobotę i niedzielę możecie wskoczyć do Netty w towarzystwie zahartowanych zawodniczek i zawodników, którzy odwiedzą 14. Augustowski Zlot Morsów. Jeśli macie ochotę obejrzeć film i poznać ciekawe historie o tradycji żydowskiej odwiedźcie nasz Dom Kultury w najbliższą sobotę o 17. Pełną wydarzeń niedzielę rozpoczniemy 4. Augustowskim Biegiem dla WOŚP. Dzieciaki na pewno zaciągną rodziców do SP4, w której od 12 do 18 każdy będzie mógł pobawić się na dmuchańcach, wziąć udział w warsztatach dekorowania pierników czy rozmaitych konkursach. Dzień zakończymy razem z Orkiestrą Koncertową Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego.

Odwiedzajcie naszego Facebooka oraz aplikację „Augustów” na telefon - znajdziecie tam informacje o wydarzeniach, w których warto wziąć udział. Do zobaczenia!