Ozdobne listwy sufitowe

Listwy sufitowe to funkcjonalne i dekoracyjne elementy wykończeniowe, które służą do maskowania narożników i połączeń płyt sufitowych ze ścianami. Wykonane są z wysokiej klasy tworzywa sztucznego - styropianu lub poliuretanu. Listwy sufitowe mogą być malowane na dowolną barwę farbą do wnętrz, która nie zawiera rozpuszczalnika. Dzięki temu, z łatwością dopasują się do koloru sufitu jak i do całej aranżacji wnętrza. Listwy są lekkie i łatwe w montażu. Skutecznie maskują nierówności przy suficie, są odporne na uszkodzenia mechaniczne oraz działanie wilgoci.

Listwy styropianowe przysufitowe należą do grupy elementów sztukaterii wewnętrznej, które są atrakcyjne cenowo. Jedną z ich funkcji jest płynne i estetyczne połączenie sufitu ze ścianą, tak aby kompozycja stworzyła spójną całość z resztą pomieszczenia. Zabiegi tego typu szczególnie sprawdzą się we wnętrzach niewielkich metrażowo. Odpowiednio dopasowane listwy sufitowe styropianowe sprawią, że wizualnie pokój bądź salon stanie się wyższy i optycznie go powiększą.

Produkt zyskuje coraz większą popularność ze względu na to jak w przystępny cenowo i łatwy sposób można odmienić nudne oblicze swojego mieszkania. Listwy sufitowe korzystnie wpływają na estetykę i atrakcyjność wnętrza. Zostały zaprojektowane w sposób, taki aby bez problemu mogły ukryć niekorzystnie wyglądające okablowanie telewizora lub innych sprzętów RTV.

Listwy sufitowe styropianowe to bardzo trwałe elementy, wykonane na bazie najtrwalszego na rynku rodzaju styropianu. Produkt wciąż pozostaje zaskakująco lekki, ale jest przy tym jednocześnie niezwykle odporny na potencjalne uszkodzenia mechaniczne, które mogą wynikać z codziennego użytkowania. Listwy sufitowe są bardzo łatwe w montażu. Aby je zainstalować w salonie, biurze lub pokoju, wystarczy użyć specjalnego kleju i przykleić je do ściany.

Do kuchni oraz łazienki, najlepszym rozwiązaniem będą listwy sufitowe wykonane z poliuretanu. Materiał tego typu, dodatkowo charakteryzuje się dużą odpornością na warunki atmosferyczne, takie jak wilgoć i wysokie temperatury.