Miasto Augustów pamięta o swoich najmłodszych mieszkańcach. Dlatego na ferie zimowe przygotowaliśmy bogatą propozycję zajęć, aktywności i wydarzeń. Darmowe godziny na basenie i lodowisku, zawody sportowe, pokazy, spektakle, szkolenia i warsztaty. W Augustowie nie ma miejsca na nudę!

Augustowski Nudołamacz

Tradycyjnie na ferie zimowe do Augustowa przybył nasz superbohater – Nudołamacz. I to właśnie z nim zapełniliśmy kolejne dni atrakcjami i wydarzeniami dla najmłodszych.

- Augustów to jego mieszkańcy. Wśród nich nasi najmłodsi, którym zapewniamy atrakcje podczas ferii zimowych. Cieszę się, że tegoroczny program był tak bogaty. Nasz Nudołamacz pomaga spędzać czas aktywnie i pożytecznie. - powiedział Burmistrz Mirosław Karolczuk

W organizację zajęć podczas ferii zaangażowane były nie tylko miejskie jednostki, jak nasze Augustowskie Placówki Kultury, czy Centrum Sportu i Rekreacji. Do organizacji włączyli się również augustowscy przedsiębiorcy. Przykładem mogą być nasi restauratorzy, którzy przygotowali i przeprowadzili szereg warsztatów kulinarnych dla najmłodszych. W programie znalazła się także wizyta w prawdziwej piekarni.

Zajęcia organizowane w naszym nowym Domu Kultury pozwoliły rozwinąć talenty plastyczne podczas warsztatów malarskich. Odbyły się również rozgrywki gier planszowych, warsztaty body painting’u i tworzenia sfx. W sali widowiskowej naszego nowego Miejskiego Domu Kultury zorganizowaliśmy spektakle dla najmłodszych. Sala posłużyła również do organizacji turnieju Super Smash Bros Ultimate oraz pokazów filmowych Kinochłonka.

W ramach zajęć dzieci dowiedziały również jak wykonać odlew paleontologiczny, uruchomiły swoją wyobraźnie, aby stworzyć przedmioty z materiałów pochodzących z recyklingu oraz dowiedziały się jak stworzyć lalkę teatralną. W programie ferii nie zabrakło zajęć muzycznych, wokalnych oraz tanecznych, ale także plastycznych czy literackich.

Każdy dzień przynosił kolejne propozycje, a zajęcia odbywały się między innymi w MDK, augustowskich restauracjach, na miejskiej pływalni, w Bibliotece Miejskiej i Szkole Muzycznej.

Ferie na Sportowo

W programie ferii umieściliśmy również pakiet propozycji sportowych. Wraz z naszym miejskim Centrum Sportu i Rekreacji zadbaliśmy o organizację turniejów, wydarzeń na lodowisku oraz pływalni. Zaprosiliśmy najmłodszych na kolejne edycje Lododisco na łyżwach. Na basenie zorganizowaliśmy rodzinne zawody na dmuchanych torach przeszkód. Sporym zainteresowaniem cieszyły się również turnieje piłki nożnej oraz koszykówki.

Hitem okazały się również promocyjne i darmowe godziny na naszej pływalni. Na feryjną propozycję dwóch godzin w cenie jednej wydaliśmy prawie 3.500 biletów. Augustowianie ponad 1000 razy skorzystali też z darmowych wejść na lodowisko oraz basen.

Profilaktyczne ferie i finał WOŚP

W tym roku właśnie podczas ferii zimowych wypadł 31. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, w którym uczestniczyli także młodzi wolontariusze. Augustowianie po raz kolejny pokazali, że mają wielkie serca i uwielbiają pomagać. Razem spotkaliśmy się podczas charytatywnego Biegu Gorących Serc, Turnieju Piłki Nożnej, a setki dzieci wzięły udział w zorganizowanych przez nas „Profilaktycznych Feriach”. Potężne dmuchańce wypełniły tego dnia halę Szkoły Podstawowej nr 4. Warsztaty, konkursy i zabawy przyciągnęły całe rodziny. Było gwarnie i radośnie.

Kolejne aktywne ferie w Augustowie za nami. Lada moment ruszamy z planowaniem następnych.