Co warto zobaczyć w Świnoujściu? Nie tylko zabytki!

Położone nad Morzem Bałtyckim Świnoujście co roku odwiedzane jest przez tysiące turystów. Jakie atrakcje czekają tutaj na odwiedzających? Zobacz propozycje, wśród których znajdziesz nie tylko największe zabytki!

Zabytki w Świnoujściu

Świnoujście jest miastem o długiej historii. Wczasy w tym właśnie mieście są doskonałą okazją, aby zapoznać się z nią bliżej.

Do głównych zabytków w Świnoujściu zaliczane są:

  • zabytkowa latarnia morska w Świnoujściu – jest to jedna z najwyższych latarni na świecie, a także najwyższa na polskim wybrzeżu
  • stawa Młyny oraz zabytkowe falochrony – bardzo często można zobaczyć je na pocztówkach z miasta
  • fortyfikacje, w tym Fort Anioła, Fort Zachodni oraz Fort Wschodni
  • podziemne miasto – podziemna sieć korytarzy na wyspie Wolin
  • kościół pw. Najświętszej Maryi Panny – Gwiazdy Morza „Stalla Maris”.
  • wieża widokowa – wieża kościoła św. Marcina Lutra

Dokładne informacje o zabytkach w Świnoujściu oraz innych atrakcjach można znaleźć pod adresem: www.swinoujscie.turystyka.pl.

Atrakcje dla aktywnych w Świnoujściu

Swoje wakacje w Świnoujściu można również wykorzystać do aktywnego spędzenia wolnego czasu.

Poza leniwym wylegiwaniem się na pięknej plaży Świnoujście jest też świetnym miejscem do uprawiania sportów wodnych, między innymi windsurfingu, kajakarstwa, żeglarstwa. Również dostępne są tu rejsy, dlatego warto wykupić bilet na prom i wybrać się na morską wycieczkę.

Zapraszają również liczne ścieżki rowerowe oraz ścieżki spacerowe, więc każdy amator aktywności będzie mógł w Świnoujściu znaleźć coś dla siebie.

Wydarzenia odbywające się w Świnoujściu

Osoby wybierające się do Świnoujścia mogą również wziąć udział w wielu ciekawych wydarzeniach odbywających się w mieście.

Na uwagę zasługują tutaj w szczególności festiwale, pikniki, wernisaże, wydarzenia sportowe, koncerty. Aktualne informacje można znaleźć online.

Hotele w Świnoujściu i inne noclegi

W mieście Świnoujście noclegi są naprawdę zróżnicowane i każdy zainteresowany wypoczynkiem w tym mieście może znaleźć dla siebie coś interesującego.

Na uwagę zasługują dostępne w Świnoujściu hotele, w których można wygodnie zanocować i dodatkowo skorzystać z różnych usług. Do wyboru są między innymi hotele Spa z zabiegami Spa, hotele oferujące wyśmienite wyżywienie.

Można też zdecydować się na inne noclegi, przykładowo wynająć apartament w Świnoujściu, skorzystać z domków letniskowych i całorocznych, pensjonatów, domów wczasowych.