Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Augustów

Augustowscy dzielnicowi apelują do właścicieli ogródków działkowych o „sąsiedzką czujność” oraz właściwe zabezpieczanie swojego mienia. Wiosenny okres sprzyja kradzieżom mienia w tych miejscach, dlatego dobrze wiedzieć jak się chronić przed takim zdarzeniem. Warto też porozmawiać o swoich spostrzeżeniach z dzielnicowym.

Pogoda sprzyja wiosennym pracom na ogródkach działkowych. W tym okresie fakt aktywności działkowców wykorzystują również przestępcy, którzy interesują się pozostawionym tam mieniem. Sprawcy kradną zazwyczaj różnego rodzaju narzędzia przechowywane przez działkowców w takich miejscach. Dlatego o zabezpieczanie mienia apelują augustowscy dzielnicowi. Policjanci wskazują, że w przeciwdziałaniu kradzieżom, bardzo pomocna może być „sąsiedzka czujność”. Warto też porozmawiać o swoich spostrzeżeniach z dzielnicowym.

  • Nie pozostawiajmy na terenie pomieszczeń działkowych cennych rzeczy, zwłaszcza, gdy pomieszczenia nie są solidnie zabezpieczone przed włamaniem.
  • Nie pozostawiajmy torebek i reklamówek na ławce „na tzw. widoku”, gdy jesteśmy w pobliżu i wykonujemy prace ogrodowe – to co jest widoczne dla nas, widoczne jest i dla złodzieja przechodzącego w pobliżu.
  • Zabezpieczmy dokładnie wejście na teren ogródka, a także wejścia do pomieszczeń, okna itp. – aby podczas naszej nieobecności, zabezpieczenia te nie były łatwe do pokonania.
  • Jeżeli zauważymy podejrzanie kręcące się w pobliżu obce osoby, nie przechodźmy obok nich obojętnie. Zainteresujmy się co tam robią -  może właśnie sprawdzają teren. W razie podejrzeń powiadamiajmy o swoich obserwacjach Policję. Warto korzystać w takim przypadku z pomocy sąsiedzkiej. Poprośmy o to, aby sąsiad zwrócił uwagę na naszą własność.
  • Spiszmy numery fabryczne i seryjne przedmiotów pozostawianych na działce, zróbmy im zdjęcia, a takie informacje przechowujmy w domu. W razie kradzieży i odnalezienia ich przez policjantów - łatwiej zidentyfikować takie przedmioty.
  • Dzielnicowy sprawdza rejon ogródków działkowych.
  • Dzielnicowy sprawdza rejon ogródków działkowych.
  • Dzielnicowy sprawdza rejon ogródków działkowych.