W nowym odcinku rozmów "Między ludźmi" wystapił Wojciech Warciński - człowiek, który udowadnia że niemożliwe nie istnieje. Zachęcamy do zapoznania się z wywiadem.
W piątek, 17 maja br. jubileusz 100-lecia obchodziła Szkoła Podstawowa nr 2 im. Zygmunta Augusta w Augustowie. W uroczystości uczestniczył burmistrz Augustowa Mirosław Karolczuk, kierownik Wydziału Edukacji i Sportu Anita Szostak, cała społeczność szkolna, przyjaciele szkoły oraz zaproszeni goście.
 • Aktualności

  Augustowscy policjanci zatrzymali 35-letniego obywatela Ukrainy, który kierował samochodem ciężarowym w stanie nietrzeźwości. Sprawca trafił w ręce mundurowych, dzięki właściwej postawie jednego z mieszkańców, który widząc pojazd poruszający się całą szerokością jezdni zaalarmował funkcjonariuszy.

 • Burmistrz Miasta Augustowa Mirosław Karolczuk i Przewodniczący Rady Miejskiej Marcin Kleczkowski składają wyrazy głębokiego współczucia Rodzinie i Bliskim z powodu śmierci Eugeniusza Franciszka Simsona.
  Więcej o: „Słowo horroru” z przymrużeniem oka

  „Słowo horroru” z przymrużeniem oka
  To był niezwykły wieczór. W poniedziałek, 13 maja, gościliśmy w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Augustowie pisarza młodego pokolenia, Artura Urbanowicza

 • Aktualności

  Augustowski policjant wyeliminował z ruchu drogowego nietrzeźwego kierującego. Kierowca audi miał w organizmie ponad 2 promile alkoholu. Mężczyźnie zostało zatrzymane prawo jazdy. Teraz jego dalszym losem zajmie się sąd.

 • Bohaterką następnego odcinka serii wywiadów "Między ludźmi" jest Daria Jakiel. Bardzo skromna, zdecydowana, wszechstronnie utalentowana oraz wiecznie uśmiechnięta stewardessa.
  Przypominamy, że w środę 15 maja 2019r. upływa termin płatności podatku od nieruchomości, rolnego i leśnego za II ratę 2019r.
  W najbliższą sobotę, 18 maja zapraszamy na Rajd Rowerowy z Rudawki do Augustowa. Zbiórka i rejestracja uczestników rozpocznie się od godz. 8.00 na Rynku Zygmunta Augusta. Udział w rajdzie jest bezpłatny.
  Jarosław Kazberuk – kierowca, pilot rajdowy, 8- krotny uczestnik morderczego Rajdu Dakar – będzie gościem piątkowego spotkania w Miejskim Domu Kultury. Udział w spotkaniu, które rozpocznie się o godz. 18.00 jest bezpłatny.
  Znamy już kalendarz imprez w sezonie letnim w Augustowie. Czeka nas kilka miesięcy pełnych pozytywnej rozrywki, koncertów oraz zawodów sportowych. Już dziś sprawdźcie jakie atrakcje zostały przygotowane na nadchodzący sezon wakacyjny.
 • Aktualności

  Augustowska policjantka spotkała się z uczniami Szkoły Podstawowej nr 2 w Augustowie. Funkcjonariuszka rozmawiała z młodzieżą o bezpieczeństwie w sieci.

 • Więcej o: Spektakl teatralny „PRASTARA KSIĄŻNICA – SKARB I TAJEMNICA … bo mądrość tkwi nie tylko w Wi-Fi”

  APK-Miejska Biblioteka Publiczna zaprasza młodych czytelników na spektakl teatralny

  21 maja o godz. 18:00 w Miejskim Domu Kultury odbędzie się kolejne spotkanie z cyklu Lektura Obowiązkowa. Tym razem, z pasjonatami literatury spotka się Grażyna Plebanek – jedna z najchętniej czytanych polskich pisarek. Bilety do nabycia w Miejskim Domu Kultury.
  Międzynarodowy Dzień Pamięci o Zmarłych na AIDS odbywa się co roku w trzecią niedzielę maja. Ten dzień to nie tylko wspomnienie - to okazja do edukacji na temat HIV/AIDS oraz prowadzenia dialogu społecznego na rzecz profilaktyki, opieki i leczenia oraz walki ze stygmatyzacją osób żyjących z HIV.
  Publiczne przedszkola prowadzone przez Gminę Miasto Augustów zapraszają dzieci i rodziców
  W ramach Dni Augustowa, 23 maja o godz. 19:30 na scenie kina Iskra odbędzie się kolejne spotkanie z teatrem w z cyklu „Kurtyna w Górę”. Widzowie będą mieli okazje zobaczyć sztukę wyreżyserowaną przez Wojciecha Malajkata pt. „Pół na pół”.
  KLAUZULA INFORMACYJNA O PRZETWARZANIU DANYCH OSOBOWYCH
  W piątek, 10 maja burmistrz Augustowa Mirosław Karolczuk i zastępca burmistrza Augustowa Filip Chodkiewicz spotkali się z Małgorzatą Pieńczykowską kierownik Miejskiej Biblioteki Publicznej w Augustowie, laureatką tytułu Bibliotekarza Roku 2018, przyznawanego przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich, oddział Białystok.
 • Aktualności

  Komendant Powiatowy Policji w Augustowie młodszy inspektor Krzysztof Pawłowski, za swoją działalność na rzecz Honorowego Krwiodawstwa i krzewienia szczytnych idei Polskiego Czerwonego Krzyża, został odznaczony „Brązowym Krzyżem Zasługi”.

 • Dni otwarte strażnic.

  Zaproszenie na „Dni Otwartych Strażnic”   Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Augustowie zaprasza w dniach 20-24 maja w godz. od 9-15 na „Dni Otwartych Strażnic”. Dzieci w wiek...