• Aktualności

  Policjanci z Augustowa w ramach akcji "Bezpieczna droga do szkoły” od początku września realizują spotkania z najmłodszymi. Podczas prowadzonych zajęć funkcjonariusze przekazują informacje dotyczące bezpieczeństwa na drodze, na której dzieci występują w rolach pieszego, rowerzysty oraz pasażera.

 • Więcej o: Noc Bibliotek

  Augustowskie Placówki Kultury – Miejska Biblioteka Publiczna
  zapraszają dzieci w wieku od 7 do 10 lat z rodzicami na imprezę

 • Aktualności

  Nowy rok szkolny za pasem. Po beztroskim wypoczynku, dla dzieci i młodzieży nadszedł czas nauki. Augustowscy policjanci w tym okresie, w sposób szczególny troszczą się o najmłodszych uczniów i ich bezpieczną drogę do szkoły.

 • Aktualności

  Augustowscy kryminalni zatrzymali mężczyznę podejrzewanego o posiadanie środków odurzających. W jego mieszkaniu policjanci ujawnili 108 gramów suszu roślinnego. Wstępne badanie narkotesterem wykazało, że zabezpieczona substancja to marihuana. Teraz dalszym losem mężczyzny zajmie się sąd.

 • Aktualności

  Augustowscy policjanci wspólnie z funkcjonariuszami Krajowej Administracji Skarbowej zabezpieczyli ponad 130 kilogramów suszu tytoniowego oraz sprzęt służący do nielegalnej produkcji papierosów. W związku ze sprawą zostały zatrzymane dwie osoby, które usłyszały już zarzuty. Teraz ich dalszym losem zajmie się sąd.

 • Więcej o: Ósmy finał akcji Narodowego Czytania

   

  W sobotę, 7 września, już po raz ósmy odbył się wielki finał ogólnopolskiej akcji Narodowe Czytanie, odbywającej się pod honorowym patronatem Prezydenta RP.

  Więcej o: „Pierwsze czytanki dla…” przedszkolaka

  „Pierwsze czytanki dla…” przedszkolaka – czekają w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Augustowie

  We wrześniu ruszyła kolejna edycja ogólnopolskiej kampanii czytelniczej „Mała książka – wielki człowiek”

  II Rodzinny Piknik Edukacyjny

  ...

  VIII Mistrzostwa Województwa Podlaskiego Strażaków – Płetwonurków

  5 i 6 września 2019 r. w Augustowie odbyły się VIII Mistrzostwa Województwa Podlaskiego Strażaków - Płetwonurków. Organizatorem mistrzostw był: Podlaski Komendant Wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej, a gospodarzem mistrzostw Komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Augustowie.

  Więcej Niedzielne Pogwarki Poetyckie przy Herbatce

  Filia nr 2 (ul. Komunalna 2) Miejskiej Biblioteki Publicznej Augustowskich Placówek Kultury serdecznie zaprasza wszystkich miłośników poezji

 • Aktualności

  Augustowscy policjanci pełniący służbę na wodzie uratowali pięć osób. Chwilę wcześniej wysoka fala zatopiła łódkę młodych ludzi. Dzięki obecności i natychmiastowej reakcji policyjnych "wodniaków" wszyscy bezpiecznie trafili na brzeg.

 • Duży pożar zabudowań gospodarczych

  W dniu 01.09.2019 r. w godzinach południowych Stanowisko Kierowania Komendanta Powiatowego PSP w Augustowie przyjęło zgłoszenie o pożarze suszarni kontenerowej do suszenia tytoniu w msc. Gliniski gm. Augustów.

 • Aktualności

  Wakacje dobiegają końca, a za trzy dni rozpoczyna się nowy rok szkolny. Zanim zabrzmi pierwszy dzwonek po wakacjach, augustowscy policjanci sprawdzą stan oznakowania w rejonach szkół oraz autobusy, które będą przewoziły dzieci na zajęcia. Z kolei podczas zajęć będą uczyć najmłodszych uczniów, jak bezpiecznie dotrzeć na zajęcia, a potem wrócić do domu. Wszystko po to, aby droga do szkoły była bezpieczna.

 • Aktualności

  W trosce o bezpieczeństwo mieszkańców, dzielnicowi z augustowskiej komendy podejmują wiele inicjatyw mających na celu poprawę bezpieczeństwa w naszym mieście. Spotkanie z działkowcami, to jedno z serii spotkań, które mają na celu ograniczenie zdarzeń na tym terenie. Dzielnicowi przypominają, że również w czasie sezonu działkowego może dochodzić do kradzieży, a także aktów wandalizmu.

 • Aktualności

  Policjanci zabezpieczyli ponad 66 kilogramów suszu tytoniowego oraz sprzęt służący do nielegalnej produkcji papierosów. W związku ze sprawą został zatrzymany 67-latek. Mężczyzna usłyszał już zarzut. Teraz dalszym jej losem zajmie się sąd.

 • Aktualności

  Zbliżają się ostatnie dni wakacji, a tym samym wzmożony ruch na drogach osób wracających z letniego wypoczynku. O czym należy pamiętać przed i w trakcie podróży przypominają augustowscy policjanci.

 • Aktualności

  Wodniacy z Komendy Powiatowej Policji w Augustowie pomogli mężczyznom bezpiecznie dotrzeć do brzegu. Z relacji poszkodowanych wynikało, że ich łódź przewróciła się w wyniku silnego podmuchu wiatru. Do brzegu było jeszcze około 50 metrów. Dzięki sprawnej akcji policjantów oraz ratowników WOPR nie doszło do tragedii.

 • Aktualności

  Komendant Powiatowy Policji poszukuje kandydatów na stanowisko zaopatrzeniowca w Zespole Administracyjno – Gospodarczym oraz technika w Zespole Prezydialnym, Kadr i Szkolenia.

 • Aktualności

  Augustowscy policjanci zatrzymali mężczyznę podejrzanego o kradzież konsoli do gier. Mężczyzna usłyszał już zarzut i teraz jego dalszym losem zajmie się sąd.