Wypadek na niestrzeżonym przejeździe kolejowym.

W dniu 16.01.2019 r. w godzinach popołudniowych na przejeździe kolejowym w msc. Blizna gm. Nowinka doszło do wypadku drogowego.

 • Aktualności

  Jeśli chcesz wykonywać ciekawy, wyjątkowy zawód, robić coś pożytecznego, mieć stabilną pracę – wstąp w nasze szeregi! Praca w Policji, to wyjątkowe powołanie i szlachetna przygoda naznaczona poświęceniem i oddaniem drugiemu człowiekowi. Jeśli chcesz w życiu robić coś pożytecznego, czuć wyjątkowość swojej profesji i mieć stabilną pracę - ZOSTAŃ POLICJANTEM w Komendzie Powiatowej Policji w Augustowie!

 • Aktualności

  Augustowscy policjanci spotykają się z uczniami szkół podstawowych powiatu. Mundurowi rozmawiają z dziećmi na temat bezpiecznego spędzania wolnego czasu w okresie ferii zimowych.

 • Aktualności

  W dniach od 21stycznia do 3 lutego 2019 roku odbędą się ferie zimowe w województwie podlaskim. Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Augustowie od 7 stycznia będą prowadzić działania pn. „Dojedź(MY) bezpiecznie do celu”, podczas których będą zwracać uwagę m.in. na stan techniczny pojazdów, trzeźwość kierujących oraz czy podróżujący korzystają z pasów bezpieczeństwa podczas jazdy.

 • Aktualności

  Przed wyjazdem autobusem na zimowy wypoczynek, poproś o skontrolowanie pojazdu i jego kierowcy przez policjantów.

 • Aktualności

  Od kilku dni temperatura powietrza utrzymuje się poniżej zera. Augustowscy policjanci, w ramach działań „Nie bądźmy obojętni” kontrolują miejsca w których mogą przebywać osoby zagrożone wychłodzeniem organizmu.

 • Nowy sprzęt ratowniczy w jednostkach OSP Gminy Sztabin

  2 stycznia 2019 r. na placu Urzędu Gminy Sztabin odbyło się przekazanie nowego sprzętu dla jednostek OSP z terenu Gminy Sztabin. Podczas uroczystej zbiórki Wiceminister Spraw Wewnętrznych i Administracji Pan Jarosław Zieliński przekazał druhom OSP Krasnybór łódź ratowniczą sfinansowan?...

  Kalendarze strażackie na 2019 rok w szkołach powiatu augustowskiego.

  W grudniu b.r. odbyły się kolejne spotkania kierownictwa Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Augustowie z nauczycielami na terenie powiatu augustowskiego. Realizowano w ten sposób polecenie gen. bryg. Leszka Suskiego, Komendanta Głównego PSP związane z dostarczaniem kal...

  Wizyta Komendanta Głównego w Komendzie Powiatowej PSP w Augustowie

  22 grudnia 2018 r. wizytę w tutejszej Komendzie Państwowej Straży Pożarnej w Augustowie złożył Komendant Główny Państwowej Straży Pożarnej gen. brygadier Leszek Suski, któremu towarzyszył zastępca Podlaskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP st. bryg. mgr inż. Piotr Pietraszko. W czasie...

  Wigilia Bożego Narodzenia w augustowskiej Państwowej Straży Pożarnej!

  Augustowscy strażacy uczcili narodziny Pana Jezusa w dniu 21 grudnia br.

  Druhowie z Lipska mają nowy sprzęt.

  W dniu 20 grudnia 2018 r. w strażnicy Ochotniczej Straży Pożarnej w Lipsku odbyło się przekazanie nowego sprzętu do działań ratowniczych.

 • Aktualności

  Augustowscy policjanci, pracownicy cywilni oraz zaproszeni goście przełamali się opłatkiem. Wszyscy złożyli sobie świąteczne życzenia i zaśpiewali wspólnie kolędę.

 • Aktualności

  Augustowscy policjanci ostrzegają o trudnych warunkach atmosferycznych na drogach i apelują do kierowców o ostrożność.

 • Aktualności

  Trwa "gorący" przedświąteczny tydzień. Tydzień świątecznych porządków, zakupów i rodzinnych wyjazdów. Funkcjonariusze, jak co roku apelują o ostrożność i rozwagę oraz przekazują niezbędne informacje dotyczące zasad bezpieczeństwa.

 • Aktualności

  Augustowscy policjanci zaprosili uczniów Szkoły Podstawowej nr 3 w Augustowie do udziału w „eksperymencie odblaskowym”. Obserwujący przedsięwzięcie uczniowie, mogli przekonać się, że pieszy wyposażony w odblaski jest widoczny z dużo większej odległości, niż ten bez odblasków. Działania prowadzone były w ramach akcji edukacyjno-informacyjnej pn. „ŚWIEĆ PRZYKŁADEM!"

 • Nowy sprzęt ratowniczy dla jednostek OSP

  W dniach 11 i 13 grudnia 2018 nastąpiło przekazanie nowego sprzętu zakupionego przez Gminę Płaska oraz Bargłów Kościelny jednostkom Ochotniczych Straży Pożarnych. Zakupiony sprzęt został współfinansowany przez Fundusz Sprawiedliwości. Jednostki z terenu Gminy Płaska wzbogaciły si?...

 • Aktualności

  Policjanci Komendy Powiatowej Policji w Augustowie przypominają o obowiązku noszenia elementów odblaskowych poza terenem zabudowanym po zmierzchu

 • Zakończenie szkolenia podstawowego strażaków ratowników OSP

  W sobotę 8 grudnia 2018 roku dobiegło końca kolejne szkolenie podstawowe strażaków ratowników ochotniczych straży pożarnych przeprowadzone przez Komendę Powiatową PSP w Augustowie. W ostatnim dniu szkolenia przeprowadzony został egzamin końcowy, który składał się z części teorety...