• Aktualności

  W dniach 21 i 22 stycznia wielu z nas będzie składać życzenia ukochanym babciom i dziadkom. Czego im życzyć w tym dniu, aby na co dzień byli bezpieczni?

 • Aktualności

  Augustowscy policjanci zatrzymali podejrzanego o kradzież z włamaniem do dwóch piwnic. Jego łupem padło drewno na opał. Mężczyzna usłyszał już zarzuty. Teraz jego dalszym losem zajmie się sąd.

 • Poranne utrudnienia na drodze Augustów-Sejny

  W dniu 21.01.2020 r. w godzinach porannych na drodze krajowej nr 16 (wyjazd z A-stowa w kierunku Sejn) doszło do wypadku drogowego z udziałem osobówki i busa.

 • Aktualności

  W Komendzie Powiatowej Policji w Augustowie odbyła się odprawa roczna, podsumowująca stan bezpieczeństwa na terenie powiatu augustowskiego oraz efekty pracy funkcjonariuszy w minionym roku. Podczas spotkania mundurowi określili również cele do zrealizowania w 2020 roku.

 • Więcej o: Program Miejskiej Biblioteki Publicznej na ferie zimowe 2020 r.

  Ferie w bibliotece? Oczywiście! Będzie super zabawa! Zapraszamy!

 • Aktualności

  Augustowscy policjanci wspólnie z przedstawicielami Sanepidu, przeprowadzili pierwsze zajęcia w ramach Dziecięcej Szkoły Bezpieczeństwa. Tematem spotkania było szeroko rozumiane bezpieczeństwo podczas zimowego wypoczynku. Policyjna akcja skierowana jest do uczniów szkół podstawowych i ma na celu edukację z zasad bezpieczeństwa obejmujących różne dziedziny życia.

 • Aktualności

  Spieszysz się? Krępujesz się zadzwonić? Myślisz, że zgłoszenie może pochłonąć sporo czasu i pozbawić Cię anonimowości? Nic bardziej mylnego! Skorzystaj z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa i poinformuj Policję o określonym zdarzeniu. Jednym z nich jest sytuacja bezdomnych, która w wielu przypadkach może być istotna dla służb. Jeśli nie jest to sprawa o charakterze niecierpiącym zwłoki, skorzystaj z aplikacji i daj nam znać. Jedno kliknięcie może uratować komuś życie!

 • Więcej Pogwarkowa poezja i architektura

  Jesienne Niedzielne Pogwarki Poetyckie przy Herbatce poświęcone były architekturze

 • Aktualności

  Augustowska policjantka spotkała się z młodymi ludźmi w Młodzieżowym Ośrodku Wychowawczym. Rozmawiała o zasadach bezpieczeństwa podczas zimowego wypoczynku. W spotkaniu uczestniczyli również przedstawiciele Sanepidu.

 • Aktualności

  Dzielnicowy z Posterunku Policji w Lipsku, spotkał się z uczniami Szkoły Podstawowej w Lipsku oraz najmłodszymi z przedszkola. Mundurowy rozmawiał z dziećmi i młodzieżą o szeroko rozumianym bezpieczeństwie, podczas zimowego wypoczynku oraz o bezpieczeństwie w ruchu drogowym.

 • Aktualności

  Drogie Dzieci! Spróbujcie wcielić się w moją rolę i pomóc rozwiązać jedną z otrzymanych spraw. Zapraszam Was do wspólnej zabawy.

 • Aktualności

  Augustowscy policjanci czuwali nad bezpieczeństwem podczas 28. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Przed oficjalnym rozpoczęciem funkcjonariusze szkolili wolontariuszy, przypominając im m.in. podstawowe zasady bezpieczeństwa podczas kwestowania. Na terenie powiatu augustowskiego nie doszło do żadnych incydentów mogących zakłócić przebieg zbiórki.

 • Aktualności

  Augustowska policjantka wraz z przedstawicielami Sanepidu spotkała się z dziećmi Szkoły Podstawowej w Netcie. Podczas spotkania uczniom przypomniano zasady bezpieczeństwa podczas zimowego wypoczynku.

 • Aktualności

  Augustowscy dzielnicowi zatrzymali podejrzanego o kradzież rowerów. Odzyskali też skradzione jednoślady, które wróciły do właścicielki. 51-latek noc spędził w policyjnym areszcie. Teraz jego dalszym losem zajmie się sąd.

 • Nocny pożar w budynku mieszkalnym

  W dniu 09.01.2020 r. w godzinach nocnych w miejscowości Jałowo gm. Lipsk miała miejsce pożar w budynku mieszkalnym.

 • Aktualności

  12 stycznia br. już po raz dwudziesty ósmy policjanci zaangażują się w zapewnienie porządku podczas Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Spokój podczas Finału zależy także od stosowania się do zasad bezpieczeństwa przez osoby, które w nim uczestniczą. Pamiętajmy o bezpieczeństwie dzieci i osób starszych.

 • Aktualności

  Każdego dnia policjanci weryfikują zgłoszenia przekazywane za pośrednictwem Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Augustowscy funkcjonariusze podsumowali funkcjonowanie Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa na terenie powiatu augustowskiego i sprawdzili, o jakich zagrożeniach najczęściej, w minionym roku, informowali internauci.

 • Aktualności

  Augustowska policjantka spotkała się z uczniami I Liceum Ogólnokształcącego w Augustowie. Mundurowa rozmawiała z młodymi ludźmi o cyberzagrożeniach i odpowiedzialności prawnej nieletnich.

 • Aktualności

  Augustowscy policjanci włączyli się w ogólnopolskie działania kontrolno-prewencyjne pn. „Kaskadowy pomiar prędkości”. Działania mają charakter prewencyjny, w tym m.in. uświadamianie kierującym pojazdami, że nadmierna prędkość jest podstawową przyczyną tragicznych w skutkach wypadków drogowych. Funkcjonariusze apelują o rozsądek na drodze i podkreślają, że warto bezpiecznie dojechać do celu.

 • Aktualności

  Policjanci z Augustowa zatrzymali mężczyznę podejrzanego o fałszowanie pieniędzy i wprowadzanie ich do obiegu. 56-latek drukował banknoty na domowej drukarce. Mężczyzna na wniosek prokuratury trafił na trzy miesiące do aresztu. Teraz jego dalszym losem zajmie się sąd. Grozi mu kara nawet do 25 lat pozbawienia wolności.

 • Aktualności

  Augustowscy policjanci w okresie noworocznym zatrzymali trzech nietrzeźwych kierujących. Rekordzistą okazał się 21-latek, który miał blisko 1,8 promila alkoholu w organizmie. Wszyscy nieodpowiedzialni kierujący za swoje zachowanie odpowiedzą teraz przed sądem.