Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Augustów

W sumie 18 policjantów z kilku powiatowych komend czuwało wczoraj nad bezpieczeństwem podróżujących na krajowej 61. Funkcjonariusze z jednostek Policji w Kolnie, Grajewie oraz Augustowie, a także z podlaskiej grupy Speed - skontrolowali 102 pojazdy. Mundurowi ujawnili ogółem 103 wykroczenia, z czego 59 dotyczyło przekroczeń prędkości.

Wczoraj, na krajowej 61 funkcjonariusze z jednostek Policji w Kolnie, Grajewie oraz Augustowie, a także z podlaskiej grupy Spee, sprawdzali, czy kierowcy nie przekraczali dopuszczalnej prędkości. Działania ruchu drogowego, miały na celu poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Funkcjonariusze byli tam, gdzie najczęściej dochodzi do zdarzeń drogowych oraz w miejscach, gdzie kierowcy często naruszają przepisy ruchu drogowego.

Podczas działań policjanci przypominali uczestnikom ruchu, że prędkość jest jednym z kluczowych czynników wpływających na ryzyko zaistnienia wypadków drogowych i skalę ich skutków.

W sumie 18 policjantów z "drogówki" skontrolowało 102 pojazdy. Mundurowi ujawnili ogółem 103 wykroczenia, z czego 59 dotyczyło przekroczeń prędkości. 

Działania miały przede wszystkim wydźwięk prewencyjny. Wszystko po to, aby kierowcy przestrzegali dozwolonych limitów prędkości, a także zwalniali w miejscach, gdzie przepisy i zdrowy rozsądek wymagają szczególnej ostrożności.

Policjanci z "drogówki" jednocześnie podkreślają, że podobne akcje będą kontynuowane w przyszłości.

 

  • Umundurowany policjant mierzy prędkość pojazdów ręcznym miernikiem prędkości. Za nim na drodze stoi oznakowany radiowóz.
  • Umundurowany policjant stoi przy radiowozie.
  • Umundurowany policjant stoi przy radiowozie. Drogą jedzie samochód ciężarowy w białym kolorze.
  • Umundurowany policjant mierzy prędkość pojazdów ręcznym miernikiem prędkości.
  • Umundurowany policjant stoi przy drodze.
  • Zdjęcie z wnętrza radiowozu, na którym widać ekran wideorejestratora. Na nagraniu widać jak samochód osobowy na podwójnej linii ciągłej wyprzedza pojazd typu bus.
  • Dwóch umundurowanych policjantów stoi przy radiowozie. Jeden z nich trzyma w ręku ręczny miernik prędkości.
  • Umundurowany policjant mierzy prędkość pojazdów ręcznym miernikiem prędkości. Po lewej stronie zdjęcia oznakowany radiowóz.
  • Umundurowana policjantka stoi przy oznakowanym radiowozie. W dłoniach trzyma terminal do dokonywania sprawdzeń.